Historia

  • 1945: W marcu szkoła wznowiła działalność, naukę podjęło 911 uczniów. 1947: Dyrektorem szkoły był Zdzisław Wróbel (zrezygnował w 1948, krótko zastępował go Seweryn Ellnein). 1948: Szkoła została przekształcona w czteroletnią szkołę ogólnokształcącą stopnia licealnego, dyrektorem szkoły był (...)

  • Bogata tradycja Tradycje naszej szkoły sięgają 1817 roku. Po reorganizacji w 1938 roku w 6-klasowe gimnazjum i 2-klasowe liceum została ona nazwana Państwowym Liceum i Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego. Okupacja niemiecka zamknęła podwoje szkolne dla uczniów, zakazała szkoły polskiej. (...)

  • 1939-1945: We wrześniu 1939 r. budynek szkolny został zdewastowany i zniszczony przez wojska niemieckie, które zajęły go na koszary. Zbiory biblioteki szkolnej uratowali pracownicy szkoły, przechowywane były w podziemiach Kopalni Soli w Bochni. Próba otwarcia szkoły w pażdzierniku 1939 (...)

  • 1914-1920: Kilkudziesięciu absolwentów i uczniów gimnazjum walczyło pod rozkazami Józefa Piłsudskiego w Legionach Polskich, a następnie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920. Budynek szkolny został zajęty przez władze wojskowe, nauka prowadzona była w innych budynkach na terenie miasta, nastąpił (...)

  • 1817 - Pius Rieger bocheński proboszcz, mając poparcie zgromadzenia delegatów ludności i realizując dekret cesarza Austrii Franciszka I o zakładaniu gimnazjum w miastach obwodowych, w listopadzie uruchomił klasę pierwszą , do której zapisało się 25 uczniów. 1818 - Dekret cesarski (...)

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.