Konkursy

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2018/19



 

Lp

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Biologiczna

W II etapie:

G. Przywara 3c

I. Mączka

2.

Olimpiada Fizyczna

W etapie okręgowym

K. Klimek 3b

E.Jędros

3.

Olimpiada Matematyczna

W etapie II

K. Klimek 3b P. Nowak 3b

D. Pilch

4.

Olimpiada Przedsiębiorczości

1 uczeń w etapie okręgowym

B. Strugała

5.

Olimpiada Historyczna

Do etapu okręgowego awansowali:

J. Samek 3a

K. Bieżychudek 3e

J. Witek A. Pasula

6.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Laureaci:

Matematyka:

P. Kica 3b

P. Makarewicz 3b

P. Nowak 3b

Fizyka:

K. Klimek 3b

D.Pilch

 

 

E. Jędros

7.

Olimpiada Znajomości Afryki

Laureatka I miejsca etapu centralnego: Anna Grabarz 2g

Laureat etapu centralnego:

Dominik Zwierniak 2e

Finalistka etapu centralnego:

Joanna Mazurek 2g

E. Michałowska

8.

Olimpiada Artystyczna

Laureat I miejsca:

Kacper Dębosz 2e

B. Ptak

9.

 

 

 

10

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

W etapie okręgowym:

Izabela Rysak 2g

Dominik Zwierniak 2e

E. Michałowska

11

Olimpiada Cyfrowa

Zespół kl. 2h

B.Ptak

12

Olimpiada Mediewistyczna

Laureat etapu centralnego:

Dominik Zwierniak 2e

J. Pączek

13

Olimpiada Statystyczna

3 uczniów w II etapie

B. Strugała

14

Olimpiada Języka Francuskiego

Odbyły się eliminacje szkolne

M.Kalinowska

15

Olimpiada Języka Niemieckiego

Odbyły się eliminacje szkolne w II etapie Jakub Owczarek 3h

M.Pachuta-Nosal

16

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W eliminacjach rejonowych:

I m. J. Kubas 3h

wyróżnienia:

M. Turzyniecki3d

N. Łącka 3e

W eliminacjach wojewódzkich:

I m. J. Kubas 3h

 

J. Kruk M. Szymkowska M. Tabor

17

Olimpiada Języka Angielskiego

 

Odbyły się eliminacje szkolne.

W II etapie Piotr Makarewicz 3b

A. Kornaś K. Paduch E. Kaczmarczyk

18

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

Laureat etapu centralnego:

Dominik Zwierniak 2e

Finalista etapu centralnego:

Artur Sobaś 3e

J.Witek A. Pasula J.Pączek

19

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

11 uczestników, 5 awansowało do etapu okręgowego.

Laureat etapu centralnego:

Jakub Sekuła 2e

A. Pasula

20

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Do etapu II awansował

Piotr Warchołek 2b

J. Witek

21

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Finalistka etapu centralnego

Agnieszka Kuflik 3c

D.Tokarczyk

22

Olimpiada Ekologiczna

W etapie szkolnym

Grzegorz Przywara 3c

I.Mączka

23

Olimpiada Przedsiębiorczości

 

H. Kamionka B. Strugała

24

Olimpiada Wiedzy o ZUS

 

B. Strugała H. Kamionka

25

Olimpiada Cyfrowa

W II etapie:

W. Piwowarczyk 2h

M. Klimek 2h

B. Ptak

26

Olimpiada Statystyczna

3 uczniów w etapie okręgowym

B. Strugała

27

Jagielloński Turniej Matematyczny

W II etapie:

M. Klimek 2h

Ł. Gorczyca 2b

K.Klimek 3b

P. Nowak 3b

J. Całka-Sychta

A. Rachwał

D. Pilch

28

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

A.Pasula

29

Liga zadaniowa – Geomatical Contest

Laureaci:

A. Bieżychudek 1b

A. Drożdż 1b

B. Nowak 1b

I. Urbanik 1b

S. Głowacka 1b

G. Leśniowska 1b

A. Rachwał

E. Michałowska

A. Kornaś

D. Pilch

30

Konkurs „Lwiątko”

16 uczestników

E. Jędros

31

Tarnowski Turniej Matematyczny

Laureat:

P. Nowak 3b

D. Pilch

32

Ogólnopolski Konkurs fizyczno-fotograficzny

Wyróżnienie:

J. Mazanek 2c

E. Jędros A. Kukuła-Bielecka

33

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej

Finaliści:

Angelika Duda 2g

Gabriela Kaciczak 1i

laureatka IV m:

Amelia Knap 1c

E. Michałowska

34

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

W finale wojewódzkim

IIIa Monika Kocjan, Karolina Biel, Kacper Świątek

IIIc Grzegorz Przywara, Maciej Tota, Maja Dreścik, Justyna Wilczek

IIId Izabela Kaźmierczyk Zuzanna Partyka, Angelika Półtorak, Julia Smulska kl.

II a:Mariusz Kornaś, Julia Michalik, Ewa Porada, Natalia Wójtowicz

II c: Monika Bratek, Wiktor Kępa, Jacek Mazanek, Katarzyna Paprota, Kinga Skoczek, Julia Strzesak, Damian Świerczek

II f Krzysztof Szuba

Wyróżnienia otrzymali:

M. Kornaś 2a D. Świerczek 2c Laureaci: M. Tota 3c G.Przywara 3c

D. Kocjan E. Kawula

 

35

Podkarpacki Konkurs Wiedzy Chemicznej

W II etapie

3a Monika Kocjan, Karolina Biel, Kacper Świątek

3d Izabela Kaźmierczyk

3cMagdalena Kica, Marlena Mrozowska Maja Drescik, Justyna Wilczek

D. Kocjan

36

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Do etapu rejonowego awansowali:

Jan Kubas 3h

Natalia Łącka 3e

Anna Młynarz 3j

Michał Turzyniecki 3d

J. Korta M. Tabor M. Mucha

37

Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego

Laureaci: -

Bartosz Nowak 1b

Mariusz Kornaś 2a

Jacek Mazanek 2c

Damian Świerczek 2c

D. Pilch M. Rzepecka

38

Powiatowy Konkurs „Przyroda Ziemi Bocheńskiej”

 

I. Mączka A. Fido

 

39

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

48 uczestników

Wyróżnienia:

A. Bieżychudek 1b

J. Żelichowski 2h

B. Sosenka 3b

 

Koordynator szkolny A. Rachwał

D. Pilch

J. Całka-Sychta

40

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Lagrowej byłych więźniarek Ravensbruck

3 uczestników

M. Tabor J. Pączek

41

Olimpiada Statystyczna

3 uczniów w etapie okręgowym

B. Strugała

42

Konkurs Recytatorski Poezji Emily Dickinson

 

B. Truś E. Kaczmarczyk

43

Konkurs „Postaw na słońce”

Udział 4 drużyn

 

44

Piknik Geograficzny w Tarnowie

II miejsce:

S. Kaczmarczyk 2g

D. Zwierniak 2e

 

45

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

W II etapie

D. Zwierniak 2e

J. Izworski 2e

 

46

Konkurs „Eksperyment łańcuchowy”

Udział jednej drużyny

 

47

VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

51 uczestników eliminacji szkolnych do etapu wojewódzkiego awansowała Wiktoria Gałka 2e

R. Paprota M. Szymkowska, B. Ptak

48

Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa I LO

D. Zwierniak 2e

E. Michałowska

49

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

D. Zwierniak 2e I m.

A. Zwierniak 1c III .m

 

J.Pączek

38

Szkolny Konkurs Wiedzy o Austrii

 

W. Kowalska

50

II Ogólnopolski Konkurs Gwiaździstej Eskadry IPN

 

J. Witek

51

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Tęcza”

9 uczestników

 

E. Wiaderny

52

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

 

J. Witek J. Pączek

53

Konkurs „Wybieram Wybory”

 

E. Wiaderny J. Cygan

54

Wojewódzki Konkurs Astronomiczno-Astronautyczny

Ł. Gorczyca 3b zajął 3 miejsce

A. Kukuła-Bielecka

 

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2017/18




 

Lp

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Fizyczna

W etapie okręgowym D. Białka 3b K. Klimek 2b Finalistka etapu centralnego Karolina Klimek

E. Jędros

2.

Olimpiada Matematyczna

W II etapie K. Burkiewicz 3b G. Fido 3b K. Klimek 2b

A. Rachwał D. Pilch

3.

Olimpiada Chemiczna

Do drugiego etapu awansował Dariusz Salamon 3d

D. Kocjan

4.

Olimpiada Historyczna

1 uczestnik etapu okręgowego

J. Witek

5.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

W II etapie: Matematyka K. Burkiewicz 3b G. Fido 3b K. Klimek 2b

P. Makarewicz 2b P. Nowak 2b Fizyka Finalistka: K. Klimek 2b Laureat: D. Białka 3b

 

D. Pilch A. Rachwał

E. Jędros

6.

Olimpiada Znajomości Afryki

W II etapie: dwóch uczniów. Laureatka stopnia centralnego: Marlena Świętek 3e

B. Strugała

7.

Olimpiada Wiedzy o ZUS

V m. drużyny w województwie

H. Kamionka

8.

Małopolski Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej

3 uczestników

B. Strugała

10

Olimpiada Zarządzania i Przedsiębiorczości

 

H. Kamionka

11

Olimpiada Języka Niemieckiego

Odbyły się eliminacje szkolne. Do drugiego etapu awansowali: K. Klimek 2b J. Owczarek 2h

A. Czaja

12

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

 

 

13

Olimpiada Języka Angielskiego

 

Odbyły się eliminacje szkolne

A. Kornaś

K. Paduch

14

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

Finalistami stopnia centralnego zostali: Dominik Zwierniak 1e i Szymon Klejdysz 3e

J.Pączek

15

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Gabriela Bielecka 3c 16 Agnieszka Kuflik 2c 20 miejsce

D.Tokarczyk

16

Olimpiada Ekologiczna

W etapie szkolnym Grzegorz Przywara 2c

I.Mączka

18

Olimpiada Statystyczna

3 uczniów w etapie okręgowym

B. Strugała

19

Olimpiada Wiedzy o ZUS

1 zespół w II etapie

H. Kamionka B. Strugała

20

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny NABUJ

W finale: P. Makarewicz 2b K. Klimek 2b P. Nowak 2b

D. Pilch

21

Jagielloński Turniej Matematyczny

II etap K. Burkiewicz 3b G. Fido 3b Ł. Gorczyca1b M. Klimek 1h

A. Kłusek A. Rachwał

22

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym

40 uczestników

E. Wiaderny

23

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy O Kazimierzu Wielkim i jego czasach

Do etapu małopolskiego awansowali: Dominik Zwierniak 1e Dawid Chrzan 3e Filip Rudnik 3e laureatem stopnia centralnego został Dominik Zwierniak 1e

J. Pączek

24

Europejski Konkurs Statystyczny

1 drużyna z 3b

B. Strugała

25

Konkurs Patria Nostra

Udział drużyny kl. 1b w gali finałowej

J. Witek

26

Liga zadaniowa - matematyka

 

D. Pilch A. Rachwał

27

Liga Zadaniowa - j. angielski

 

A. Kornaś K. Paduch

28

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W. Dzięgielewska 2e wyróżnienie w etapie okręgowym

M. Tabor

29

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chinach

Finalista jeden udział 6 uczniów

B. Strugała

30

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

W laureaci konkursu: klasy III: Małgorzata Knapik 3a Katarzyna Urbańska 3d klasy II: Izabela Kaźmierczyk 2d Julia Smulska 2d

D. Kocjan

E. Kawula

 

31

Podkarpacki Konkurs Wiedzy Chemicznej

Do III etapu awansował Piotr Grabarz 3d i Dariusz Salamon 3d

D. Kocjan

32

Ogólnopolski Konkurs recytatorski im.A. Bursy

Udział J. Waśkowicz 2d

M. Szymkowska

33

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wynik bardzo dobry:

K. Burkiewicz 3B

 

Wyróżnienia:

Ł. Gorczyca 1b M. Klimek 1h J. Żelichowski 1h P. Makarewicz 2b K. Klimek 2b

B. Brydniak 2b

 

Udział 41 uczniów

A. Rachwał D. Pilch A. Kłusek

34

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Lagrowej byłych więźniarek Ravensbruck

Laureatka: N. Łącka 2e

M. Tabor

35

Powiatowy Konkurs o tytuł „Najlepszego Matematyka”

I m: J. Nawara 1a P. Makarewicz 2b

A. Kłusek D. Pilch A. Rachwał M. Rzepecka

36

Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej

Laureatka: Klaudia Kamińska 3c

E. Kawula

37

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Laureatka: Marlena Świętek 3e Julia Michalik Sylwia Płachcińska Katarzyna Jędrzejczyk wyróżnienie: Beata Brydniak Dominika Dobrzańska Hubert Janik

M. Szymkowska J. Korta M. Tabor

M. Mucha

38

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

II m. K. Jędrzejczyk 2a

M. Mucha

39

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

II m. Patryk Kącki 3h

J. Cygan

40

Konkurs Weltsprachen

 

A.Czaja

A. Marciszewska-Jaszczyńska

41

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

B.Fijał K.Paduch A.Dziurdzia

42

Szkolny konkurs wiedzy o Niemczech

 

W. Kowalska

43

Szkolny Konkurs Translatorski

 

Ł. Konieczny

44

Wojewódzki Konkurs Astronomiczno-Astronautyczny

V m. J. Sychta 1b

A. Kukuła-Bielecka

45

Międzyszkolny Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej - Tarnów

II m

W. Kowalska B. Walecka

46

Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej

II m

B. Truś

47

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

I m Swiętek 2f

J. Witek J. Pączek

48

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa I LO

Dominik Zwierniak 1e

B. Strugała

49

Szkolny konkurs piosenki patriotycznej

 

E. Wiaderny

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2016/17



 

Lp

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Biologiczna

Do drugiego etapu awansowały Monika Wójcik

Katarzyna Krotos

I. Mączka

2.

Olimpiada Fizyczna

W etapie okręgowym D. Białka 2b

E.Jędros

3.

Olimpiada Matematyczna

W etapie szkolnym

K.Burkiewicz 2b G.Fido 2b

A. Rachwał

4.

Olimpiada Chemiczna

Do drugiego etapu awansowała Monika Płachcińska

D. Kocjan

5.

Olimpiada Historyczna

1 uczestnik etapu szkolnego bez kwalifikacji

J. Witek

6.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

W II etapie:

Matematyka

G. Wolak 3b S.Gicala 3b

P. Zając 3a J.Kumor 3a

K.Burkiewicz 2b

G.Fido 2b

Fizyka:

S.Gicala 3b

P.Waśniowski 3b

S.Biel 3b

D.Białka 2b

Laureaci III stopnia:

matematyka Sławomir Gicala 2b fizyka: Dawid Białka 2b

 

D.PilchA.Kłusek A.Rachwał

 

 

A.Kukuła-Bielecka E.Jędros

 

 

 

 

 

 

D.Pilch E. Jędros

7.

Olimpiada Znajomości Afryki

W II etapie:

Marlena Świętek 2e Wojciech Szczupał 3e - został finalistą szczebla centralnego

E. Michałowska

8.

Olimpiada Geograficzna

W II etapie:

W. Długosz 3g D. Czesak 3g

M.Rojek 3g

W zawodach centralnych: Mateusz Rojek 3g laureat Dominik Czesak finalista

E. Michałowska

9.

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

W etapie okręgowym: Magdalena Faltyn 3e

Izabella Waga 3g

E. Michałowska

10

Olimpiada Zarządzania i Przedsiębiorczości

W etapie okręgowym:

D.Białka 2b K. Burkiewicz 2b

H. Kamionka B. Strugała

11

Olimpiada Języka Francuskiego

W II etapie W. Kaczmarek 3a

M.Kalinowska

12

Olimpiada Języka Niemieckiego

Odbyły się eliminacje szkolne

B.Walecka M.Pachuta-Nosal

13

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

W II etapie: Małgorzata Kmiecik 1e

Marcin Mirochna 3e

M. Tabor

14

Olimpiada Języka Angielskiego

 

Odbyły się eliminacje szkolne

A. Kornaś

K. Paduch A.Golec

15

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

Etap szkolny 3 uczestników bez kwalifikacji do etapu okręgowego

J.Witek

16

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Magdalena Tokarczyk 3d

Anna Klasa 3c

D.Tokarczyk

17

Olimpiada Ekologiczna

W etapie szkolnym

Grzegorz Przywara 1c

I.Mączka

18

Olimpiada Teologii Katolickiej

W etapie diecezjalnym I m. Gabriela Wolak - laureatka III m. etapu centralnego W etapie diecezjalnym VI m. Magdalena Żelichowska VII m. Natalia Nowosińska

Ks. R.Jagoda ks. A. Mulka

19

Olimpiada Statystyczna

IV m w etapie wojewódzkim i udział w etapie centralnym Kamil Burkiewicz 2b

B. Strugała

20

Olimpiada – Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach

Awans drużyny do okręgu

B. Strugała H. Kamionka

21

Konkurs Wiedzy o PRL

4 uczestników

J. Witek

22

Liga zadaniowa - matematyka

 

D.Pilch A. Rachwał

23

Liga Zadaniowa - j. angielski

 

A. Kornaś K. Paduch

24

Przedsiębiorczy na rynku finansowym

Konkurs drużynowy

B. Strugała

25

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chinach

Finalista Piotr Paruch

E. Michałowska

26

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

44 uczniów w I etapie, w finale 9 ucz. 3c i 1 ucz.3f Laureaci: M. Płachcińska i P. Bukowiec otrzymali indeksy na UJ

D. Kocjan E. Kawula

 

27

Podkarpacki Konkurs Wiedzy Chemicznej

W II etapie M. Płachcińska 3c Paulina Madej 3c W III etapie Monika Płachcińska 3c zajęła 8 m.

D. Kocjan

28

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

A. Młynarz 1j - wyróżnienie w etapie powiatowy M. Żelichowska wyróżnienie w etapie wojewódzkim

R.Paprota

 

M.Mucha

29

Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego

I m. Kamil Burkiewicz Julia Ciećko Piotr Makarewicz Maciej Tota

A.Rachwał D. Pilch org. A. Kłusek

30

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

25 uczestników

Koordynator szkolny

A. Rachwał

31

III Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Lagrowej byłych więźniarek Ravensbruck

Natalia Łącka 1e została finalistką konkursu

M. Tabor

32

Konkurs "Sprawa polska i Polacy w I wojnie światowej"

K. Świątek 1a finalista wojewódzki

J.Witek

33

Konkurs "Bóg, Honor, Ojczyzna"

W. Cibor

J. Korta

34

IV Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Laureatka: Marlena Świętek 2e wyróżnienie: M. Żelichowska 3b

R. Paprota

M. Mucha

35

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

II m. M. Świętek 2e

R. Paprota

36

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

I m P. Kącki 2h II m. G. Wolak 3b

J. Cygan

37

Konkurs Weltsprachen

 

A.Czaja B.Walecka M.Pachuta-Nosal

W. Kowalska

38

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

B.Fijał K.Paduch A.Golec

39

Konkurs „Z Tudorami za pan brat”

8 uczniów awansowało do II etapu

B.Truś J. Witek

40

Międzyszkolny Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej - Tarnów

II m. wyróżnienie

 

B. Walecka A. Czaja

41

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

Im. Konrad Cogiel 3e

J. Witek J. Pączek

 

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2015/16

 



 

Lp

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Biologiczna

W II etapie:K.Kędra - wyróżnienieK.KrotosŁ.Sitko,M.Wójcik

M. KutscheraA. Fido

2.

Olimpiada Fizyczna

Alicja Kawala 3b zakwalifikowała się do etapu okręgowego

E.Jędros

3.

Olimpiada Matematyczna

Wiktor Daniec 3b w II etapie

D.Pilch

4.

Olimpiada Chemiczna

W II etapie:F. Struzik 3a– finalista etapu centralnego M.Płachcińska 2c

D. Kocjan

5.

Olimpiada Historyczna

K. Cogiel w II etapie

J. Cygan

6.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Matematyka:A.Kawala 3b, K. Biernat 3b, K.Warchoł 3b

Fizyka: IIetap A.Kawala3b K. Biernat 3b J. Strąg 3b S. Gicala 2b

Chemia:F.Struzik 3a - laureat

D. Kocjan

A. Kukuła-Bielecka

D. Pilch   D.KocjanE.Jędros

 

 

7.

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Finalista K. Cogiel 2e

E. Michałowska

8.

Olimpiada Geograficzna

W II etapie:

W. Długosz 2g ,

D. Czesak  2g                                       M. Rojek 2g część ustna

E. Michałowska

9.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W II etapie

M. Płonka 3e

W.Janiak 3e

M. Wnęk 3a

A. Dziadowiec 3f część ustna

J. Cygan

 J.Pączek

10

Olimpiada Przedsiębiorczości UE Kraków

Do II etapu awansowało 2 uczniów

H. Kamionka

B. Strugała

11

Olimpiada Języka Francuskiego

Odbyły się eliminacje szkolne

M.Kalinowska

12

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

W etapie okręgowym:

N. Kożuch 3f

A.Klimek 2e

G. Duda 2e 

K.Maciaszek 2e

M. Tabor

J. Korta

13

Olimpiada Języka Angielskiego

 

 

A. Kornaś

K. Paduch

A.Golec

14

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego

Do II etapu awansowali: Sz. Klejdysz 1e

Hubert Janik

J.Witek

J. Pączek                                  

15

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

W II etapie:K,Korta 2c - finalista etapu centralnego M.Tokarczyk 2d

D.Tokarczyk

16

Turniej Młodych Fizyków

Wyróżnienie za najlepszą pracę: drużyna 3b: A.Kawala, K.Biernat, M.Szymkowski, W.Daniec

Indywidualnie:

 Mateusz Rajzer 3b

E.Jędros

17

Konkurs Matematyczny „Pangea”

Finaliści:

Magdalena Hanarz 2a Wiktor Cibor 1h

Berenika Burska 1g

Julia Nakielny 1g

Kamil Biernat 3b

Patrycja Maslak 3a

79 uczestników

J. Całka-Sychta

18

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Wyróżnienia:

Grzegorz Fido 1b

Kamil Burkiewicz 1b

Piotr Żelichowski 1h

Gabriela Wolak 2b

Wiktor Daniec 3b

A.Rachwał

19

XIV Powiatowy Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu

 

A.Kłusek

20

Konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach"

3 osobowy zespół w etapie wojewódzkim

H. Kamionka

B. Strugała

21

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Laureatki:

 J.Jędros 3g

Z.Filipek 2a

M.Szymkowska

22

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chinach

Laureaci:

P.Paruch 2h

G.Ujejska 3i

Finaliści:

 N.Puzia 3f

A.Londo 2h

E.Michałowska

23

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

w II etapie:

A.Morajko 1c 

B.Węglarz 1c

M. Szewczyk 1c - wyróżnienie

T.Chełmecka

24

Konkurs Stowarzyszenia Absolwentów Moja szkoła

 

R. Paprota,

J.Korta

M.Szymkowska

25

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

Laureaci z indeksami na wydział chemii UJ:

Filip Struzik 3a

Marta Polek 3c

Natalia Muskała 3c

Wiktor Michniak 3c

i 9 finalistów konkursu

D. Kocjan

E. Kawula

26

Konkurs Debat Oksfordzkich Centrum Debaty Międzynarodowej w Krakowie

Udział zespołu w I etapie

J. Pączek

27

Powiatowy Konkurs "Udział Bochniaków w walkach o niepodległość"

II m. Jakub Włosiński

J.Pączek

28

Podkarpacki Konkurs Wiedzy Chemicznej

W II etapie:

F.Struzik 3a  - laureat

M. Płachcińska 2c

P. Ojczyk 3d

D. Kocjan

E. Kawula

29

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej

Finalista: F. Struzik 3a

D. Kocjan

30

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W etapie rejonowym: Klaudia Fila 1d  

Gabriela Rogowska

R.Paprota

M. Tabor

31

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Lagrowej byłych więźniarek Ravensbruck

Finalistka:

Magdalena Żelichowska 2b

M. Mucha

32

Wojewódzki konkurs „Nadzieja umiera ostatnia”

Laureaci:

Zuzanna Grzyb 3d

Wiktor Cibor 1h

M. Szymkowska

33

Ogólnopolski konkurs „Utracone dziedzictwo”

Laureatka:

Emilia Guzik 2i

Finalistka:

Zuzanna Filipek 2a

M. Szymkowska

34

Konkurs „Książka na medal”

III m.

 AgnieszkaMalada 2d

B. Ptak

35

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Laureaci:

Joanna Jędros 3g

Zuzanna Filipek 2a

M. Szymkowska

36

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

I m. Anita Dziadowiec 3f II m. Marlena Świętek 1e II m. Zuzanna Filipek 2a

Przygotowanie tekstu M. Mucha

37

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

I m. Stanisław Kasiński 3b

II m. Hubert Janik 1h

A.Pasula

38

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

B.Fijał

K.Paduch

A.Golec

39

Szkolny Konkurs znajomości „Hobbita”

I m. M. Hanarz

M. Szymkowska

40

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

Agnieszka Mikulska 3e

J.Witek

J. Pączek

41

Szkolny Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa I LO

 

E. Michałowska

42

Szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej

 

E. Rydz

K. Paduch

43

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

 

W. Kowalska

A. Czaja

 

 

 

 Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2014/15

 



 

 

Lp

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Biologiczna

Do etapu okręgowego awansowała J. Komasa3c

M. Kutschera

A. Fido

2.

Olimpiada Chemiczna

Do II etapu zakwalifikował się. Struzik 2a

D. Kocjan

3.

Olimpiada Historyczna

M. Filipek  3e

T. Synowiec 3f

M. Warchołek 3e

w etapie okręgowym

M. Warchołek awansował do części ustnej

J. Pączek

A. Pasula

 

4.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

 Matematyka: laureaci III stopnia: P. Haus 3a

M. Szymkowski 2b Fizyka: laureaci III stopnia: P. Lysy 3b

K. Ropek 3b

Chemia: laureat  III stopnia  F.Struzik 2a

D. Kocjan

A. Kukla

D. Pilch

A. Kukuła

5.

Olimpiada Astronomiczna

N. Nawrocki 2a w II etapie

E. Jędros

6.

Olimpiada Geograficzna

Do II etapu awansował K. Cogiel 1e

E. Michałowska

7.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie współczesnym

Do II etapu awansowali: K. Pająk 3e M. Warchołek 3e

T. Synowiec 3f

J. Cygan

A. Pasula

8.

Olimpiada Przedsiębiorczości UE Kraków

Do II etapu awansowali: R. Klasa 3e

M. Kotarba 2g

M. Rojek 1g

H. Kamionka

B. Strugała

9.

Olimpiada Przedsiębiorczości Politechniki Częstochowskiej

4 uczniów w II etapie olimpiady

H. Kamionka

B. Strugała

10

Olimpiada Języka Francuskiego

Odbyły się eliminacje szkolne

M. Kalinowska

11

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

N. Kożuch 2f

etap okręgowy etap ustny finalistka etapu centralnego I. Krok 3e

J. Korta

M.Tabor

12

Olimpiada Języka Angielskiego

 

 

Do II etapu awansowały: K. Tynka 3b

A. Kawala 2b

A. Golec

K. Paduch

13

Olimpiada Języka Niemieckiego

Odbyły się eliminacje szkolne

M. Pachuta

14

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

Do II etapu awansowali M. Filipek 3e

M. Warchołek 3e

J. Orłowski

Do III etapu awansował M. Filipek 3e

J. Pączek

J. Cygan

15

Olimpiada Artystyczna

J. Cyrankiewicz 2j

M. Tabor

16

Olimpiada Solidarności

Do II etapu awansowały: A. Mikulska 2e

M. Płonka 2e została finalistką

J. Cygan

17

Konkurs Plastyczny Tęcza

Zorganizowano eliminacje szkolne

M. Mucha

B.Ptak

18

Wielki Konkurs Wiedzy o Kulturze

2 uczniów w etapie finałowym

B. Ptak

19

Olimpiada Ekologiczna

Przeprowadzono eliminacje szkolne

A. Fido

M. Kutschera

20

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chinach

A. Kawala 3b zajęła

II miejsce i wygrała tygodniowy pobyt w Chinach

B. Strugała

21

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

Do II etapu awansowali: M. Filipek 3e

R. Klasa 3e

M. Warchołek 3e Laureatem VI miejsca etapu centralnego został Mateusz Warchołek

J. Pączek

22

Konkurs „Antypody znane i nieznane”

III i IV miejsce w finale

B. Strugała

E. Michałowska

23

Konkurs „Liderzy Europy”

II miejsce w finale w Warszawie

H. Kamionka

B. Strugała

24

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

11 finalistów

3 laureatów:

R.Migdał

M.Trojan

P.Witek

D. Kocjan

E. Kawula

25

Konkurs Debat Oksfordzkich Centrum Debaty Międzynarodowej w Krakowie

I miejsce zespołu:

A. Mikulska 2e

I. Wiechecka 2e

M. Cierniak 2e

W. Janiak 2e

J. Pączek

26

Larp „Galicyjskie losy”

2 uczniów w finale

J. Pączek

J.Witek

27

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

A. Golec

K. Paduch

B.Fijał

28

Konkurs szkolny „Ubieramy matematyczna choinkę”

 

D. Pilch

 

29

Gra Miejska w Dniu Języków w Krakowie

II miejsce drużyny

 

A. Kornaś

M. Kalinowska

30

Podkarpacki Konkurs Wiedzy Chemicznej

W finale: M. Trojan 3c

i F. Struzik 2a. Laureatem został Flip Struzik 2a

D.Kocjan

31

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny UŚ

Finalista F. Struzik 2a

D. Kocjan

32

Ogólnopolski Konkurs „Losy Bliskich i losy Dalekich”

Laureatka VI miejsca Justyna Cyrankiewicz 2j

M.Tabor

33

Konkurs Wiedzy o Kulturze

Dwóch uczniów

B.Ptak

34

Konkurs Plastyczny „Tęcza”

 

M.  Mucha  B.Ptak

35

Olimpiada Artystyczna

Eliminacje szkolne

M.Tabor  B.Ptak

36

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Wyróżnienie w eliminacjach rejonowych w Tarnowie K. Klimek 3g

M.Szymkowska

37

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

II m. M. Stompór 3e III m. A. Dziadowiec 2f

M.Tabor

J.Korta

38

Konkurs „Ocalić od zapomnienia w 100 rocznicę Wielkiej Wojny 1914-18”

Laureatki:

K.Madej 2f, N.Kożuch 2f Z.Zaniewska 2f, P.Zatorska 2c

W.Witek

39

Konkurs „Młodzież w lasach Europy”

II m w finale drużuna 2g J.Kurtyka M.Paprota A.Stachura

IV m. w finale drużyna 2b A.Kawala G.Rogowska A.Trylińska

 

B. Strugała

40

Olimpiada Mediewistyczna

Finalista Konrad Cogiel 1e

J.Cygan

41

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Laureaci:

W. Dziok 2b

S. Kasiński 2b

T. Synowiec 3f

A.Pasula

42

Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka

I LO

I m. Mateusz Warchołek 3e

J. Witek

J. Pączek

43

Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa

I LO

 

B. Strugała

44

XIII Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu

Klasy I: I m. S. Gicala 1b Klasy II: I m. M.Szymkowski 2b

 

45

Ogólnopolski Konkurs „Lwiątko”

Wyróżnienia TAON: S.Gicala 1b G.Wolak 1b

A.Kukuła

46

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Wyróżnienia: 2b: K.Warchoł W.Więckowski K.Biernat, M.Szymkowski

1a: J.Kumor

D.Pilch

A.Kłusek

47

Ogólnopolski Konkurs PANGEA

Laureaci:

K.Biernat 2b

W.Daniec 2b

D.Pilch

48

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka”

17 wyróżnień

E.Jędros A.Kukuła

49

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny

„Turniej Młodych Fizyków”

IV miejsce zespół 2b: A.Kawala M. Rajzer K.Daniec K.Biernat M.Szymkowski

E.Jędros

50

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Poszukiwanie talentów”

Odznaki „Złoty Kwant” K.Baniak 1f M.Potera 1d

A.Kukuła

51

Projekt IT - Szkoła

II miejsce w województwie

 

52

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

 

E. Rydz K. Paduch

A. Jaszczyńska

 

53

Konkurs Recytacji Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

II miejsce i wyróżnienie

B. Walecka A.Marciszewska-Jaszczyńska W.Kowalska

54

Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

 

I m. M. Warchołek 3e

J. Pączek

 

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2013/2014

 



 

 

Olimpiady i konkursy w I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w roku szkolnym 2013‑14 

 

Lp.

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

Opiekunowie

1.

Olimpiada Biologiczna

Laureatka zawodów okręgowych:

D. Oleś 3c

 

A. Fido

2.

Olimpiada Chemiczna

Do II etapu awansowali:

M. Ożóg 3c

K. Kubic 3a

R. Piwowarski 3a

Klaudia Kubic i Radosław Piwowarski zostali finalistami etapu centralnego

D. Kocjan

3.

Olimpiada Historyczna

2 uczniów w etapie ustnym eliminacji okręgowych

Agata Kwiatek 3e

Mateusz Synowiec 2e

Agata Kwiatek została laureatką  VI miejsca etapu centralnego

J. Pączek

A. Pasula

4.

Olimpiada Geograficzna

Jakub  Florek 3b został finalistą etapu centralnego

E. Michałowska

5.

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego awansowali:

Beata Pieprzyk 3f

Mariola Panna 3f

E. Michałowska

6.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

W etapie szkolnym  9 uczestników

M. Warchołek 2e

zakwalifikował się do etapu okręgowego

J. Cygan

M. Krzyżak

7.

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Finalista:  Norbert Nawrocki 1a

B. Strugała

8.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Żaden z uczniów nie zakwalifikował się do etapu okręgowego

A.Czaja

9.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do II etapu awansowali:  J. Cyrankiewicz 1j

I. Krok 2e

R. Klasa 2e

S. Szewczyk

Justyna Cyrankiewicz została finalistką etapu centralnego

 

M. Tabor

M. Mucha

10

Olimpiada Języka Angielskiego

Żaden z uczniów nie zakwalifikował się do etapu okręgowego

 

K. Pauch

11

Olimpiada Języka Francuskiego

Do etapu okręgowego

awansowali:

O. Radliński 2e

K. Porębska 3f

M. Kalinowska

12

Olimpiada Mediewistyczna

Laureat stopnia centralnego Mateusz Filipek 2e

Finaliści:

M. Warchołek 2e

T. Synowiec 2f

 

 

J. Pączek

 

 

A. Pasula

13

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

Do finału awansowało 17 uczniów

Laureaci:

Monika Dudziak 3d

Paweł Wilk 3d

Monika Trojan 2c

Natalia Serafin 2d

D. Kocjan

E. Kawula

14

Podkarpacki Konkurs Chemiczny Rzeszów

Laureatka:

 Klaudia Kubic 3a

D. Kocjan

15

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej

Finaliści:

Klaudia Kubic 3a

Radosław Piwowarski 3a

D. Kocjan

16

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

W II etapie:

M. Warchołek 2e

R. Klasa 2e

M. Filipek 2e

J. Pączek

17

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

A.Kwiatek 3e

M. Filipek 2e

M. Łach 3f  w II etapie

J. Cygan

J. Pączek

18

Małopolski Konkurs „Słowiański papież”

I miejsce: J. Paw 3e

M. Szymkowska

19

Konkurs na realizację  programu IT

Wyróżnienie dla szkoły

P. Uczkiewicz

20

Małopolskie Debaty Oksfordzkie

I miejsce drużyna:

M. Filipek 2e

R. Klasa 2e

K. Tomczyk 2e

T. Synowiec 2f

J. Pączek

21

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Chemia: Klaudia Kubic uczestnik III etapu

Fizyka: 6 uczniów  w II etapie

Laureat III stopnia           F. Biernat 3b

Matematyka: 2 uczniów w II etapie

Finalista III stopnia F. Biernat 3b

Geografia: 1 uczeń w III etapie J. Jedynak 3g

 

 

 

 

E. Jędros

A. Kukuła

A. Kłusek

A. Kukla

 

D. Pilch

E. Michałowska

22

Małopolski Konkurs Fizyczny „Żywe konstrukcje”

6 trzyosobowych drużyn

- finaliści 2 drużyny z 3b

A. Kukuła

E. Jędros

23

Szkolny Konkurs Antyczny

I miejsce 2e

A.Pasula

J. Pączek

24

Konkurs „Euromania”

Drużyna z 3b zajęła III miejsce w województwie

B. Strugała

25

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chinach „Od Konfucjusza do Jacke Chana”

VII miejsce w finale zajęła

 

B. Strugała

26

Małopolski konkurs  „Antypody znane i nieznane”

4 uczniów awansowało do finału

I m. Iwona Krok 2e

II m. Alicja Kawala  1b

B. Strugała

27

Ogólnopolski Konkurs „Geoplaneta”

Wyróżnienie: Piotr Struzik 3h

B. Strugała

28

Ogólnopolski konkurs „Młodzież w lasach Europy”

W finale ogólnopolskim trzy drużyny

B. Strugała

29

Ogólnopolski Konkurs „Historia i kultura Żydów polskich”

 

 

II miejsce zajęła Justyna Łaptas 2e

Wyróżnienie uzyskała Patrycja Połącarz 3e

M. Tabor

 

M. Szymkowska

30

Konkurs literacki „Komu bije dzwon”

 

 

Wyróżnienia:

M. Oporek 1i

P. Witek 2c

J. Korta

31

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

 

 

II m. w eliminacjach rejonowych i udział w etapie wojewódzkim                K. Klimek

M. Szymkowska

32

Powiatowe Dyktando Ortograficzne

 

I m. M. Stompór 2e

III m. K. Tomczyk 2e

M. Tabor

33

Powiatowy Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka

 

I m. K. Biernat

I m. R. Migdał

I m. P. Haus

D. Pilch

J. Całka-Sychta

A.M. Kukla

34

Kangur Matematyczny

 

76 uczestników w różnych kategoriach

 

35

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

 

Tytuł „taon”

F. Biernat 3b

J. Sokołowski 3b

E. Jędros

36

Ogólnopolski Konkurs „Eureka”

 

Wyróżnienie II stopnia

M. Kłusek 3b

E. Jędros

37

Ogólnopolski Konkurs IF UJ „Eksperyment Łańcuchowy”

I m. drużyna 3b

E. Jędros

38

Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne w Grudziądzu

Udział jednego ucznia 3b

A. Kukuła

39

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

 

 

Udział 1 ucznia w etapie wojewódzkim

K. Londo-Jarosz

E. Rydz

A. Jaszczyński

40

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

 

B. Walecka

41

Konkurs o tytuł  „Najlepszego Historyka”

Jagoda Paw

J. Witek

J. Pączek

42

Konkurs o tytuł „Najlepszego Geografa”

 

B. Strugała

43

Szkolny konkurs „Polskie i niemieckie drogi do wolności”

 

 

M. Pachuta

M. Krzyżak

J. Pączek

44

Powiatowy konkurs Żołnierze wyklęci

III m. T. Przybyło 1j

M. Krzyżak

45

Powiatowy konkurs „Powstanie styczniowe na bocheńszczyźnie

 

II m. T. Paczyński 1j

M. Krzyżak

46

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

I m. A. Kawala

II m. J. Kurtyka

III m. G. Kupiec

B. Fijał

A. Golec

K. Paduch

 

 

 

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2012/2013




 

Lp.

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

1.

Olimpiada Biologiczna

Do zawodów okręgowych awansowali:

Dagmara Oleś 2c

Michał Owca 2c

Anna Krotos 3c

Anna Ostrowska 2d

A. Krotos została finalistką stopnia centralnego

2.

Olimpiada Chemiczna

Do II etapu awansowali

Paweł Jemioło 3c

Piotr Serwatki 3d

Klaudia Dyla 3b

Klaudia Kubic 2a

Jarosłw Piwowarski 2a

3.

Olimpiada Historyczna

Do II etapu awansowali Klaudia Budzyn 2e

Agata Kawiatek 2e

Dawid Studziżba 3e

Magdalena Puścizna 3h

4.

Olimpiada Języka Łacińskiego

G. Jakubie w etapie okregowym

5.

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego awansowało 2 uczniów

Kamila Rysak 3e

Teodor Wojciechowski 2g

Kamila Rysak została finalistką szczebla centralnego

6.

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Laureat: Jakub Florek 2b

Finaliści: Marcin Migda 3b

Mieszko Kłusek 2b

Krzysztof Panna 2a

7.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:

Violetta Leśniak 2f

Mariola Panna 2f

8.

Olimpiada Języka Angielskiego

Tomasz Mika 3b zakwalifikował się do II etapu

9.

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

W etapie wojewódzkim K. Matusik 3e

10

Międzynarodowy Konkurs Chemiczny – Echem Test

- Marcin Filipek 3c zwycięzca etapu krajowego reprezentował Polskę w Europejskim Finale w Utrechcie.

- wyróżnienia

Anna Centar 3c

Klaudia Kubic 2a

Radosław Piwowarski 2a

11.

Konkurs recytatorski NSZZ Solidarność

S. Szewczyk Ii II m.

M. Rudnik 1e II m.

D. Tabor 2d II m.

12

Konkurs W świecie Lalki B. Prusa

Jagoda Paw 2e II m.

Anna Krotos 3c III m.

Grzegorz Samolej 2b III m.

13

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Do II etapu awansowali:

Chemia

K. Kubic 2a

J. Piwowarski 2a

P. Cholewa 2b

M. Ożóg 3c

K. Dyla 3b

P. Jemioło 3c

Fizyka

3 uczniów 2b i 3b

Matematyka

5 uczniów z 3h

Geografia

Jakub Jedynak 2g

14

Kangur Matematyczny

Wyróżnienie:

Dawid Zaczek 1d

Piotr Haus 1a

15

Karnawałowy Konkurs Matematyczny

I m. Damian Kożuch 1d

16

Konkurs Powiatowy o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego

Zakres podstawowy klasy I

I m. Monika Trojan 1c

II m. Regina Migdał 1c

III m. Karolina Mączka 1c

Zakres rozszerzony klasy I

I m. Marek Piekarz 1b

II m. Piotr Haus 1a

Łukasz Pajak 1b

Zakres podstawowy klasy II

III m. Katarzyna Nowak 2c

Zakres rozszerzony II klasy

I m. Filip Biernat 2b

II m. Piotr Wnęk 2b

III m. Mieszko Kłusek 2b

17

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Do II etapu awansowali K. Kubic 2a

A. Biernat 2b

K. Dyla 3b

P. Jemioło 3c

  1. Jakieła 3c
  2. Krotos 3c

P. Serwacki 3d

Wyróżnienia:

Paweł Jemioło 3c

Klaudia Kubic 2a

18

Warsztaty Olimpijskie UJ z chemii

8 uczestników z klas drugich

19

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

Do II etapu awansowały:

D. Pieprzyk 2f

A. Kwiatek 2e

M. Panna 2f

20

Konkurs Ambasady Australii „Antypody znane i nieznane”

9 uczniów

Laureatka II m. Iwona Krok 1e

Wyróżnienie Wojciech Kafliński 3b

21

Ogólnopolski Konkurs „Geoplaneta

5 uczniów wyróżnionych

22

I Małopolski Turniej Przedsiębiorczości

1 drużyna

23

Małopolski Konkurs Wiedzy o Funduszach Unijnych

2 laureatów i 2 finalistów

24

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

5 komitetów

25

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

I m K. Dudek 2b

26

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii

I m T. Mika

II m K. Porębska

III m J. Struzik

W. Kafliński

27

Konkurs Omnibus SKOK Jaworzno

I m J. Paw 2e

II m. A. Kluba 2a

28

XXI Olimpiada o Zdrowym Żywieniu

Etap rejonowy I m. P. Cholewa 2b

II m. A. Brachuc 2d

29

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

11 finalistów II klasy

Laureaci:

Radosław Piwowarski 2a

Mateusz Ozóg 2c

Wyróznienia:

Paweł Wilk 2d

Klaudia Kubic 2a

11 finalistów III klasy

Laureaci:

Piotr Serwacki 3c

Klaudia Dyla 3b

Paeł Jemioło 3c

Marcin Filipek 3c

30

Ogólnopolski Konkurs WiedzyChemicznej Uniwersytetu Śląskiego

26 uczestników

Piotr serwatki 3c wyróżnienie

31

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

etap szkolny

32

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki w Gliwicach

7 uczestników

33

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

Wyróżnienie Antoni Cepak

34

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „ Eksperyment Łańcuchowy” UJ

I miejsce drużyna I LO Bochnia

35

Wojewódzki Konkurs na Referat z zakresu Astronomii i Astronautyki

IV m. Krzysztof Ropek 1b

36

Krakowski Konkurs Fizyczny

37 uczniów

37

Ogólnopolski Konkurs astronautyczny „Astrolabium”

10 uczniów

38

Konkurs o tytuł „Najlepszego Fizyka Klas pierwszych I LO”

I m. Monika Trojan 1c

39

Projekt IT-szkoła

III m. w województwie

40

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Udział wzięło 120 uczniów dwie osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego

41

Piknik Geograficzny w Tarnowie

VI m.

J. Jedynak i T. Chojecki

42

Konkurs SKOK Jaworzno

I m. Jagoda Paw 2e

II m. K. Warchoł 2a

43

Ogólnopolska Olimpiada o Zdrowym Stylu Życia

W etapie rejonowym

I m. Patrycja Babicz 2b

II m. Anna Brachuc 2d

44

Konkurs „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana”

Laureaci I m. Jakub Florek 2b

II. Daniel Bartnicki 3g

45

Młodzież w lasach Europy

XIII m. w finale ogólnopolskim K. Kociołek 1c, Olga Dzięgiel 1c, Ł. Pająk 1b

46

Konkurs o tytuł „Najlepszego Geografa I Liceum”

I m. Piotr Haus 1a

47

Konkurs o tytuł „Najlepszego Historyka I Liceum”

I m. M. Łach 2f

48

Małopolski Konkurs „Kresy”

II m. M. Muśko, A. Lisak, M. Stompór 1e

IV m. M. Łysek

M. Filipek, K. Pająk 1e

49

Ogólnopolski Konkurs „Losy bliskich losy dalekich”

Wyróżnienie w etapie wojewódzkim

A. Kurzawa 3f

50

Konkurs Pamięć Nieustająca

26 uczestników etapu szkolnego

51

Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej

D. Święch 2b

M. Wnękowicz 2b

W II etapie

52

Konkurs recytatorski w II LO

I m. M. Legutko

Wyniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2011/2012



Lp.


Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

1.

Olimpiada Biologiczna

Do zawodów okręgowych awansowali:

Aneta Malec 3c

Karolina Płaczek 3c

Magdalena Wołek 3c

Anna Krotos 2c

Konrad Cholewa 3d

Konrad Karwala 3d

Piotr Madej 3c

Zuzanna Stawiarka 3c – laureatka zawodów okręgowych

Magdalena Wołek 3c

Nikt nie zakwalifikował się do etapu centralnego


2.

Olimpiada Chemiczna

Jarosław Suwara 3b

został finalistą etapu centralnego


3.

Olimpiada Historyczna

Magdalena Puścizna 2h w etapie ustnym eliminacji okręgowych


5.

Olimpiada Misyjnej Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego awansowało 4 uczniów


6.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Krystian Jarosz 3e

Ewa Ormowska 3e

w etapie okręgowym


7.

Olimpiada Fizyczna

D. Wiater 3b w II etapie


8.

Olimpiada Przedsiębiorczości

W etapie okręgowym

Andrzej Madej 2h


9.

Międzynarodowa Olimpiada Przedsiębiorczości Bielsko-Biała

6 finalistów

10.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:

Katarzyna Barnaś 3e

Maria Legutko 2i

Jakub Wierzbowski 3b

Aleksandra Wiśniewska 2e

Katarzyna Barnaś została finalistką etapu centralnego


11

Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowskie Ślady”

Jagoda Paw 1e została finalistką


12

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

W etapie wojewódzkim

B. Wiśniewski 3e VII

K. Matusik 2e uczestnik


13

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny

Wyróżnienia:

Szymon Gicala 1c

Marcin Migda 2h


14

Konkurs „Pomost 2011-2061”

Anna Wojas 2e

Natalia Małek 2e


15

Konkurs Międzynarodowy

„ Matematyka bez granic”

1b zajęła V miejsce

16

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Fizyka 3 laureatów:

A. Cepak 2b

P. Put 3b

D. Wiater 3b

Matematyka

A. Janik3b – laureat

P. Biernat 3b – uczestniczka etapu centralnego


17

X Konkurs o Tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego

Udział 50 uczniów

Klasy pierwsze:

Zakres podstawowy:

K. Nowak 1c II m

Zakres rozszerzony:

M. Kłusek 1b I m.

P. Wnęk 1b II m

K. Kubic 1a III m

Klasy drugie

Zakres podstawowy

D. Węgrzyn 2i I m

M. Migda 2h I m.

J. Cierlik 2h II m.


18

Wojewódzki Konkurs Na Referat z Astronomii i Astrofizyki

M. Paruch 2b w III etapie wojewódzkim


19

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny

„Lwiątko”

15 uczestników

Wyróżnienia:

P. Wnęk 1b

F. Biernat 1b

J. Sokołowski 1b

A. Cepa 2b


20

Ogólnopolski Konkurs Fizyczno-Fotograficzny „Zjawiska Fizyczne wokół nas”

G. Samolej

Dwukrotne wyróżnienie


21

Krakowski Konkurs Fizyczny

Piotr Wnęk 1b laureat


Konkurs Informatyczny TIK - TAK

12 uczniów


22

Konkurs UŚ „ Z energetyką jądrową w przyszłość”

2 uczniów


23

Konkurs o tytuł „Najlepszego fizyka klas pierwszych”

P. Wnęk 1b


24

Konkurs poezji Cz. Miłosza

Kinga Dobranowska 1d

Paulina Gawłowicz 1d


25

I Dyktando Mistrzów Powiatu Bocheńskiego

Monika Klecka 2f I Miejsce


26

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Mariola Panna w eliminacjach rejonowych


27

Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

W etapie powiatowym;

I miejsce M. Legutko 2i

Wyróżnienia:

P. Jemioło 2c

K. Tworzyło 2c


28

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

K. Tworzydło 2 c m

P. Jemioło wyróżnienie

9 uczestników


29

Międzynarodowa Olimpiada Języka Niemieckiego Bielsko-Biała

Katarzyna Tworzydło 2c w II etapie


30

Szkolny konkurs Języka Niemieckiego

21 uczestników


31

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

Do finału awansował o 16 uczniów

Laureaci:

Paweł Jemioło 2c

Aleksandra Jakieła 2c

Dorota Piwowarczyk 2c

Katarzyna Wołek 2c

Piotr Serwacki 2d

M. Madej 3

Wyróżnienia:

Dominika Datoń 2b

Karolina Gaik 2b

Magdalena Kepa 2b

J. Suwara 3b


32

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Jarosław Suwara 3b laureat

Piotra Madej 3c wyróżnienie


33

Warsztaty Olimpijskie UJ z chemii

10 uczestników z klas pierwszych


34

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim

Do II etapu awansowały:

D. Laskowicz 1e

A. Kwiatek 1e

E. Ormowska 3e


35

Szkolne Debaty Oksfordzkie

I m. 2f

II m. 3a


36

Konkurs Ambasady Australii „Antypody znane i nieznane”

3 laureatów


37

Ogólnopolski Konkurs „Geoplaneta”

7 uczniów wyróżnionych


38

Konkurs Geograficzny Romer

1 uczeń w II etapie


39

Konkurs Wiedzy o Żupach Solnych

I m. Daniel Bartnicki 2g

II m. Wojciech Wadolny 2g

III m. Sebastian Tomasik 2g


40

Międzynarodowy konkurs „Młodzi w lasach Europy

- udział bierze 9 zespołów


41

Konkurs „NEURONUS

Anna Krotos 2c

Anna Ostrowska 1d

W etapie ogólnopolskim


42

Konkurs Omnibus SKOK Jaworzno

I m. F. Chodorowski 1d

II m. M. Bezkorowajny 1b

III m. M. Zajac 2e


43

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Zespół M. Jeziorka z 2c

14 miejsce w Małopolsce


44

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechnik Śląskiej w Gliwicach

Jarosław Suwara 3b finalista


45

Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego

Jarosław Suwara 3b finalista


46

Konkurs „Od Konfucjusza do Jackie Chana”

Daniel Bartnicki 2g laureat


47

Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa

I LO

Daniel Bartnicki 2g

 

 


48

Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

K. Jarosz 3e

 


49

Szkolny konkurs Antyczny klas pierwszych

1e i 1f

 


50

Konkurs „ Z klasy do kasy”

6 komitetów


51

Konkurs o indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego

Małgorzata Gorczyca 3e


52

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Bocheńskiej

III m. Jagoda Paw 1e

 


53

Przegląd Małych Form Teatralnych w Teatrze Groteska

II miejsce grupowo

Najlepsza rola męska Tomasz Mika 2b

Najlepsza rola żeńska Maria Legutko 2i


54

Olimpiada Teologii Katolickiej

3 uczniów w etapie diecezjalnym


55

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Michał Wąsik

W etapie ogólnopolskim


 

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2010/2011



 

Lp.

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

1

Olimpiada Biologiczna

Do zawodów okręgowych awansowali:

Aneta Malec 2c

Karolina Płaczek 2c

Magdalena Wołek 2c

Damian Filipek 3c

Konrad Cholewa 2d

Konrad Narwala 2d

Dominika Porębska 2d


2

Olimpiada Chemiczna

Do II etapu awansowali:

Mateusz Imiołek 3b

Paweł Musiał 3b

Jarosław Suwara 2b

Laureatem etapu centralnego został Mateusz Imiołek

3

Olimpiada Historyczna

2 uczniów w etapie ustnym eliminacji okręgowych

E. Orłowska 2e i Krystian Jarosz 2e

 

4

Olimpiada Geograficzna

Jan Grabowski 3a - finalista etapu centralnego

 

5

Olimpiada Misyjnej Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego awansowali:

Maciej Barnaś 3g

Agata Mróż 3g

Sylwia Waśniowska 2g – laureatka etapu centralnego


6

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Krystian Jarosz 2e

Kacper Kukla 3e

zakwalifikowali się do etapu okręgowego


7

Olimpiada Finansowa

3 uczestników eliminacji szkolnych

 

8

Olimpiada Przedsiębiorczości

W etapie okręgowym Krystian Jarosz 2e

 

9

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

W etapie okręgowym:

Katarzyna Barnaś 2e

Aleksandra Fortuna 3e została finalistka etapu centralnego


10

Olimpiada Języka Angielskiego

Etap szkolny

 

11

Olimpiada Języka Łacińskiego

Do etapu okręgowego awansowały 4 uczennice

Aleksandra Fortuna 3e

Justyna Długopolska 3e

Wiktoria Robak 3e

Justyna Kucia 3e została finalistką etapu centralnego


12

Olimpiada Wiedzy o Zdrowym Stylu Odżywiania

W etapie rejonowym :

Paulina Zym

Zuzanna Lis


13

Olimpiada Języka Niemieckiego

Odbyły się szkolne eliminacje

 

14

Olimpiada Języka Rosyjskiego

W etapie okręgowym

Wiktoria Capik 3g


15

Olimpiada „Losy żołnierza polskiego”

K. Kukla 3e

K. Borek 2a

G. Janusz 2h w II etapie

Kacper Kukla 3e w III etapie


16

Międzyszkolne Zawody Matematyczne

Do etapu wojewódzkiego awansowali:

M. Imiołek 3b

J. Kucia 3e

K. Szychta 3f

A. Krotos 1c


17

Warsztaty Olimpijskie z Chemii UJ

Zakwalifikowali się:

J. Suwara 2b

A. Lysy 2b

M. Uss 2b


18

Ogólnopolski Konkurs „Losy bliskich i losy dalekich”

 

J. Gut 2c – laureatka etapu centralnego

 

19

Małopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej

 

Wyróżnienie Sylwia Wąsik 2d

 

20

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Chemia: 9 uczniów w II etapie:

4 z 3b

M. Imiołek - laureat

5 z 2b

Fizyka 3 uczniów w II etapie:

A. Cepak 1b

P. Put 2b

D. Wiater 2b

Matematyka

M. Imiołek 3b

J. Piątkowski 3b


21

Wojewódzki Konkurs o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

 

V miejsce Krystian Jarosz 2e

 

22

Turniej Recytatorski im. A. Bursy

Wyróżnienie i stopnia Katarzyna Tworzyło 1c

Wyróżnienie II stopnia Paweł Jemioła 1c

Wyróżnienie Marzena Ropek 1d


23

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

II m. K. Tworzyło 1c

Wyróżnienia:

N. Topór 2d

P. Jemioło 1c


24

Konkurs recytatorski Angielskiej Poezji Miłosnej

 

 

I m. Paweł Jemioło 1c

 

25

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

Do finału awansował o 12 uczniów

Uczniów:

M. Imiołek 3b - laureat

I. Kocjan 3b – wyr.

P. Musiał 3b - laureat

J. Cabała 3c

K. Kubala 3c

M. Nytko 3c - laureat

K. Pajdak 3c – wyr.

J. Słoka 3c - laureat

W. Stanczyk 3c - laureat

D. Górecka 3d – wyr.

J. Sitko 3d

M. Trojan 3d – laureat

P. Madej 2c –wyr


26

Konkurs Języka Angielskiego NKJO w Zakopanem

 

Odbyły się szkolne eliminacje

 

27

Małopolskie Debaty Oksfordzkie

Zwycięstwo w finale wojewódzkim debat

Maciej Barnaś 3g

Maciej Lysy 3b

Wiktora Capie 3g

Łukasz Krzywda 3b


28

Konkurs Ambasady Australii „Antypody znane i nieznane”

I m. Kinga Borek 2a

Laureaci

Justyna Ogińska 2a

Anna Krotos 1c


29

Konkurs Geograficzny Romer

W II etapie

Jan Grabowski 3a

M. Barnaś 3g


30

Ogólnopolski Konkurs „Geoplaneta”

4 uczniów otrzymało wyróżnienie

 

31

Międzynarodowy konkurs „Młodzi w lasach Europy”

- udział bierze 5 zespołów, II etap odbędzie się we wrześniu


32

Międzypowiatowy Konkurs „Przedsiębiorczość szansą na sukces”

Im. Kinga Borek 2a

III m. B. Wiśniewski 2e

V m Krystian Jarosz 2e


33

Konkurs Omnibus SKOK Jaworzno

I m. M. Słowik 2h

III m. J. Ogińska 2a


34

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Udział 5 zespołów

 

35

Konkurs „Poprawna polszczyzna”

Udział 6 uczniów w II etapie

J. Jawień 2e

M. Lysy 3b


36

Szkolny konkurs plastyczny „Starożytność w oczach uczniów”

Rysunek I m. Paweł Tomasik 1h

Malarstwo I m. Monika Mętel 1g


37

Konkurs Żup Solnych w Wieliczce

Zespół z 1g zajął I miejsce i zorganizował finał Muzeofrajdy


38

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach

 

Mateusz Imiołek - laureat

 

39

Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego

Mateusz Imiołek - laureat

 

40

NEURONUS – konkurs neurologiczny UJ

II m.Marzena Majcher 2e

III m.Bernard Bukowski 2c


41

Konkurs Ekologiczny Ochrona Środowiska i Zagrożenia Ziemi Tarnowskiej

III m Konrad Cholewa 2d

IV i V miejsce drużynowo


42

Konkurs o tytuł Najlepszego Biologa klas pierwszych

 

J. Kurtyka 1b

 

43

Konkurs „Od Konfucjusza do Jackie Chana”

VI m. M. Barnaś 3g

 

44

Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

K. Jarosz 2e

 

45

Konkurs wiedzy o funduszach unijnych

w finałowej 10 - P. Junga 2e

 

46

Szkolny konkurs Antyczny klas pierwszych

1e i 1f

 

47

Konkurs Recytatorski Poezji Francuskojezycznej

I m. K. Borek 2a

 

 

48

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

I m. K. Kargul

II m. Krystian Jarosz

III m. J. Podsiadło


49

Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

K. Tworzyło

P. Biernat w etapie wojewódzkim


50

Małopolski Konkurs Ortograficzny

odbyły się eliminacje szkolne

 

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2008/2009



Lp.

Olimpiada/konkurs

Osiągnięcia

1

Olimpiada Biologiczna

17 uczniów awansowało do etapu okręgowego

2

Olimpiada Chemiczna

4 uczniów w etapie II okręgowym

Rafał Pasiut 3b i Dawid Kasprzak 3b zostali finalistami etapu centralnego

3

Olimpiada Historyczna

Uczestniczyło 9 uczniów nie awansowali do etapu rejonowego

4

Olimpiada Geograficzna

2 uczestników Anna Serafin 3i zakwalifikowała się do etapu rejonowego

5

Olimpiada Misyjnej Znajomości Afryki

13 uczestników do II etapu awansowali Maciej Barnaś 1g został laureatem, Agata Mróz 1g i Magdalena Mazanek 2a zostały finalistkami etapu centralnego

6

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

W finale etapu centralnego wystąpił Kamil Wojas z 3a

7

Olimpiada Finansowa

8 uczestników, do II etapu awansowała Katarzyna Czesak 2b

8

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

3 uczestników

9

Olimpiada Przedsiębiorczości

9 uczestników, do II etapu awansował Filip Kucybała 2b

10

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do eliminacji okręgowych skierowano

Barbarę Mroczek 2c

Annę Zegiel 2h – zakwalifikowała się do etapu ustnego

11

Olimpiada Matematyczna

4 uczestników zawodów I stopnia

12

Olimpiada Języka Angielskiego

30 uczestników, nikt nie awansował do II etapu

13

Olimpiada Języka Łacińskiego

Uczennica Beata Cholewa 3e awansowała do etapu okręgowego

14

Olimpiada Fizyczna

Modesta Wis 3b została finalistką etapu centralnego

15

Olimpiada Teologii Katolickiej

W etapie szkolnym

I m. Kozub 1b

II m. Klaudia Bober 2f

III m. Katarzyna Śmiałek 3c

16

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Do II etapu awansowali

Filip Kucybała 2b

Wiktoria Capik 1g

17

Międzyszkolne Zawody Matematyczne

W etapie rejonowym 24 osoby, 3 osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego

R. Napora

T. Dziak

M. Wis

18

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Chemia:

2 laureatów I stopnia R. Pasiut 3b, D. Kasprzyk 3b

1 laureat II stopnia P. Pilaczyński 2d

19

Wojewódzki Konkurs o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

K. Czesak 2b II miejsce w finale

20

Turniej Recytatorski im. A. Bursy

I miejsce Katarzyna Jakieła 2c

II miejsce Marcin Przybyło 2f

21

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

14 uczniów klas trzecich awansowało do finału

22

Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego NKJO w Zakopanem

I miejsce;

A. Kożuch 3i

J. Zagórowska 1i

- etap szkolny

23

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Laureaci:

R. Pasiut 3b

D. Kasprzyk 3b

Finalistka : K. Śmiałek 3c

24

Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego

R. Pasiut 3b finalista

25

Konkurs Ekologiczny Ochrona Środowiska i Zagrożenia Ziemi Tarnowskiej

13 uczniów wzięło udział w etapie okręgowym

26

Konkurs o tytuł Najlepszego Biologa klas pierwszych

M. Imiołek 1b

27

Konkurs o tytuł Najlepszego Historyka I LO

Krystian Koziara

28

Szkolny konkurs Antyczny klas pierwszych

Klasy 1a, 1e, 1f

29

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

A.Kożuch 3i I m.

P. Jastrzębski 3b III m

P. Chłodnicki 3i III m

M. Imiołek 1b III m.

30

Konkurs „ Bliżej NGO”

I miejsce drużyny

Krystian Koziara 3e, Urszula Piś 2e

Izabela Łacka 2e

Nagroda rzutnik multimedialny dla szkoły

31

Konkurs ISS „ Sprawiedliwi wśród nas”

I miejsce Renata Możdżeń 3e

32

Konkurs „Dekada powiatu bocheńskiego”

I miejsce;

Paulina Pagacz 2e

III miejsce Agnieszka Patyk 3e

I miejsce drużynowo – nagroda rzutnik multimedialny dla szkoły

33

Małopolski Konkurs Czytelniczo-Recytatorski

Klaudia Bober 2f

Katarzyna Drożdż 2f

zostały laureatkami

34

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

I miejsce A. Kożuch 3i

II miejsce

P. Chłodnicki 3i

III miejsce

M. Imiołek 1b

35

Manewry Sportowo-Obronne

I miejsce w powiecie chłopców i dziewcząt

36

Szkolny Konkurs Filmowy

I m K. Czesak 2b

II m. K. Krakowska 2b

37

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

 

I miejsce drużynowo

Laureaci z klas drugich: K. Wojas 2c, E. Wrona 2c, A. Krawczyk 2b, M. Skoczek 2b

Laureaci z klas trzecich: R. Psiut 3b, D. Kasprzyk 3b, K. Śmiałek 3c, A. Święch 3c,

B. Uznańska 3c

38

Konkurs o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu

M. Imiołek 1b I miejsce

M. Adamczyk 2b III miejsce

J. Kucia 1e II II miejsce

39

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

J.Kucia 1e

40

Wojewódzki Konkurs na referat astronomiczno-astronautyczny

M. Matrejek 2b IV miejsce

41

Krakowski Konkurs Fizyczny

M. Imiołek IX miejsce

42

Konkurs o tytuł Najlepszego Fizyka

M. Imiołek 1b

J. Piątkowski

43

Konkurs Piosenki Angielskiej

K. Bielewicz 3e

J. Żołna 2e

44

Konkurs o tytuł Najlepszego Geografa

 

Maciej Barnaś 1g

 

 

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2007/2008



OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Ilona Ożóg 3h

Katarzyna Bolek 3e

Monika Matyaszek 3f

Ilona Ożóg 3h awansował do II etapu

OLIMPIADA EKOLOGICZNA

Zofia Cepak 2d

Marta Klesiewicz 2d

Joanna Kufta 2d

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 35 uczestników

Nikt nie awansował do zawodów okręgowych

OLIMPIADA FIZYCZNA

Modesta Wis 2b

Zakwalifikowała się do II etapu

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Ewa Flasza 2e

Paweł Urbański 3c

Anna Wietecha

W etapie szkolnym 6 uczestników

E. Flasza i P. Urbański zakwalifikowali się do II etapu

OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Kamila Dąbrowska 3g

Monika Duda 3g

Izabela Jelonek 3g

Zakwalifikowały się do II etapu

OLIMPIADA HISTORYCZNA

Damian Nowosiński 3f

Jeden uczeń zakwalifikował się do eliminacji okręgowych

OLIMPIADA LOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO

Aleksandra Szkarłat 3g

Krystian Koziara 2e

Paweł Pyrka 3g

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 18 uczniów

3osoby zakwalifikowały się do II etapu, nikt nie awansował do III etapu

MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Paweł Krawczyk 3a

Konrad Rzepka 3a

Magdalena Mazanek 1a

udział wzięło 9 uczniów

Do etapu okręgowego awansowały 3 osoby

OLIMPIADA CHEMICZNA

Do etapu II zakwalifikowali się

Karolina Łangowska 3d

Rafał Pasiut 2b

Dawid Kasprzyk 2b

W etapie I udział wzięło 18 uczniów

W II etapie K. Łangowska 3c

Rafał Pasiut 2b

Dawid Kasprzyk 2b

Finalistka centralnego etapu została Karolina Łangowska

OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

Paweł Krawczyk 3a

Zakwalifikował się etapu okręgowego

OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Paweł Krawczyk 3a

Konrad Rzepka 3a

Ireneusz Madej 3g

Do etapu okręgowego awansowały 2 osoby. P. Krawczyk awansował do części ustnej

OLIMPIADA BIOLOGICZNA

Justyna Adamczyk 3d

Jakub Cierniak 3d

Magdalena Małecka 3d

Agata Tarajko 3d

Barbara Zięba 3d

Katarzyna Dziedzic 2c

Barbara Uznańska 2c

Kinga Wierzbowska 2c

Aleksandra Wietecha 2c

Awansowali do II etapu, do części ustnej A. Tarajko – IX miejsce w Małopolsce

KONKURS WIEDZY O ŻUPACH SOLNYCH

Ewa Flasza 2e

Mariola Kowalska 2e

Katarzyna Kołodziej 2e

Agnieszka Patyk 2e

Zajęły cztery pierwsze miejsca

KONKURS CHEMICZNY UJ

Klasy drugie uczestniczyło 25 uczniów 16 awansowało do II etapu

Klasy trzecie uczestniczyło 19 uczniów

Laureaci II m. B. Uznańska. K.

III m. K. Dziedzic 2c, A. Jarosz 2c

II miejsce drużynowo.

Do etapu zakwalifikowało się 10 uczniów klas II. Laureaci I miejsca:

K. Łangowska 3c, Edyta Liszka

III m. Barbara Kłósek

MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

Do etapu rejonowego awansowali

Radosław Napora 1c

Arkadiusz szczerba 1h

Maciej Adamczyk 1b

Urszula Brydniak 3c

laureat Radosław Napora 1c

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Do etapu miejskiego awansowali;

Beata Liwoch 3e

Anna Rybka 1f

Monika Grzybowska 3d

Urszula Piś 1e

Iwona Wołos 2a

Witold Tadeusiak 2e

Magdalena Cerazy 2f

Paweł Goliński 3f

Aleksandra Krokosz 3h

OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Sylwia Kępa 1f

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

Dwa zespoły z klas 1h i 1g

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

Mateusz Jędrzejek 2f

Etap szkolny

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Joanna Chełmecka 2a

Karol Wojas 2a

Damian Pyznar 3e

KOMNURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ”HIGH FLIER”

16 uczestników II i IV miejsce w Małopolsce Łukasz Konieczny 2i

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O INTERNECIE

4 uczniów w półfinałach ogólnopolskich

POWIATOWY KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA

Trzy pierwsze miejsca na poziomie rozszerzonym klas pierwszych

ALFIK MATEMATYCZNY

5 uczniów, w finale wojewódzkim 2 uczniów, w ogólnopolskim jedna osoba

KONKURS ASTORNOMICZNO - ASTRONAUTYCZNY

A. Serafin 2i laureatka 10 miejsca w etapie ogólnopolskim

KRAKOWSKI KONKURS FIZYCZNY

W eliminacjach szkolnych 5 uczniów

W finale A. Kropidłowski 1b

P. Giebułtowski 1b

POLSKO-UKRAIŃSKI KONKURS LWIĄTKO

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 21 uczniów

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNO-FOTOGRAFICZNY

Udział 1 ucznia

MAŁOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

2 uczestniczki w etapie szkolnym

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ

A. Kożuch I miejsce

A. Jagiełło III miejsce

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI NIEMIECKIEJ

A. Serafin III miejsce

KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO HISTORYKA

Beata Cholewa 2e

KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO GEOGRAFA

Filip Kucybała 1b

KONKURS „OCHRONA ŚRODOWISKA ZIEMI TARNOWSKIEJ”

15 uczniów w etapie okręgowym

III miejsce drużynowo

II miejsce Zofia Cepak 2d

MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

IV miejsce w rejonie

TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNEJ

6 uczestników eliminacji szkolnych

SZKOLNY KONKURS FILMOWY

8 uczestników

I miejsce Adam Piekło i Mateusz Zdeb 1e

IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UE

20 uczestników etapu szkolnego

OLIMPIADA FILOZOFICZNA

Jakub Schram w etapie okręgowym olimpiady

 

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2006/2007





 

OLIMPIADA CHEMICZNA
W eliminacjach uczestniczyło 5 uczniów
Do zawodów centralnych awansowała Marta Krawczyk i uzyskała tytuł finalisty 3c op. M. Mistygacz
OLIMPIADA HISTORYCZNA
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 11 uczniów
Łukasz Grabowski 3e
Łukasz Kwiatek 3e
Do weryfikacji w Krakowie wysłano
dwie prace, Łukasza Kwiatka i Łukasza Grabowskiego akceptację uzyskała jedna,
Łukasza Kwiatka, który uczestniczył w eliminacjach rejonowych op. J. Witek
OLIMPIADA EKOLOGICZNA
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 30 uczestników
W eliminacjach okręgowych udział wzięło 2 uczniów
OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
Udział wzięły cztery uczennice
A. Krakowska 2b zakwalifikowała się do etapu okręgowego op. M. Szymkowska
MISYJNA OLIMPIADA WIEDZY O AFRYCE
W etapie szkolnym udział wzięło 35 uczniów Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 2 uczniów op. E. Michałowska
Do etapu centralnego awansował Paweł Krawczyk, który został laureatem  etapu centralnego
OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 12 uczniów W eliminacjach okręgowych udział wzięło 2 uczniów K. Rzepka zajął IX miejsce
op. A. Cepak
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (SZCZECIN)
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 9 uczniów W eliminacjach okręgowych udział wzięło 2 uczniów
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (PUŁTUSK)
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 8 uczniów W etapie okręgowym udział wzięło3 uczniów, P. Krawczyk zajął  VII miejsce
OLIMPIADA BIOLOGICZNA
Anna Gałązka 3c
Wojciech Szpunar 3c
Anna Stabrawa 3c
Jakub Cierniak 2d
Karolina Łangowska 2d
Magdalena Wałecka 2d
Barbara Zięba 2d
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 7 uczniów
W etapie okręgowym wystąpiła cała siódemka, do etapu centralnego awansowała
Karolina  Łangowska 2d zdobyła tytuł finalisty
op. M. Kutschera
OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO
W etapie szkolnym udział wzięło 7 uczniów Do etapu okręgowego zakwalifikowały się: M. Duda 2g E. Gajos 3d
OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
W eliminacjach szkolnych udział wzięło  2 uczniów Do zawodów okręgowych awansowała jedna uczennica Małgorzata Synowiec 2a
OLIMPIADA WIEDZY O PRAWACH CZŁOWIEKA
W etapie szkolnym udział wzięło 13 uczniów Do etapu okręgowego awansował jeden uczeń.
OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ
W etapie szkolnym udział wziął 1 uczeń Uzyskał awans do etapu okręgowego
op. B. Strugała
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "LOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO"
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 11  uczniów Do etapu rejonowego awansowało 3 uczniów:
uczniów. Kruk 3h
Mateusz Wróblewski 3e
Łukasz Grabowski 3e     op. J. Witek
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE
W etapie rejonowym udział wzięło 22 uczniów Do finału zakwalifikowali się:
Urszula Brydniak 2c
Modesta Wis 1b  - uzyskała tytuł finalistki
OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 5 uczniów Uczennica Agnieszka Fielek 3a zakwalifikowała się do etapu centralnego i uzyskała tytuł finalistyop. M. Kalinowska
KONKURS CHEMICZNY
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 48  uczniów W eliminacjach okręgowych udział wzięło 20 kl. II uczniów, do drugiej jego części zakwalifikowali się:
Iwona Samek 2d
Karolina Łangowska 2d
Elżbieta Wełna 2d
Edyta Liszka 2d
Beata Potoniec 2c
Op. M. Mistygacz i E. Kawula
W etapie okręgowym dla klas III udział wzięło 25 uczniów op. M. Mistygacz
II miejsce w finale zajęła Marta Krawczyk 3c
KONKURS CHEMICZNY UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO
5 uczniów zakwalifikowało się do części finałowej praktycznej op. M. Mistygacz
KONKURS WIEDZY O STAROZYTNYM RZYMIE FRANCJI I WŁOSZECH DZIŚ
I miejsce w w finale w Tarnowie zajęli:A. Czelińska i K. Żydek 2e
KONKURS "PRZYJAZNE REGIONY W SERCU EUROPY"
W etapie szkolnym udział wzięło 17 uczniów Damian Pyznar został laureatem V miejsca w finale konkursu i reprezentuje Małopolskę w wyjeździe na Słowację
SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY
Powstało 45 prac, przesłano do Krakowa 9 prac Izabella Jelonek i Olga Sewiłło
op. Jerzy Pączek i Jan Witek
będa reprezentować Małopolskę jako posłowie w Sejmie Dzieci i Młodzieży
XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
III miejsce drużyny w finale
KONKURS BIBLIJNY
53 uczestników w etapie szkolnym Trzech uczestników w etapie diecezjalnym
KONKURS RECYTATORSKI
W etapie wojewódzkim wyróznienie uzyskała B. Liwoch 2e
KONKURS ŚRODOWISKO GEOGRAFICZNO-PRZYRODNICZE (AGH)
Finalistami zostali i indeksy uzyskali:
Anna Lis 3d Anna Biłas 3f
Natalia Broniak 3h
op. B. Strugała, E. Michałowska

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2005/2006




 

MISYJNA OLIMPIADA ZNAJMOŚCI AFRYKI
Renata Czelusta  3a
Marzena Góral 2g
W etapie szkolnym uczestniczyło 25 uczniów
I miejsce
II
Do II etapu zakwalifikowały się Renata Czelusta i Marzena Góral
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Anna Maria Struzik 3i
Beata Borgosz 3i
Szczepan Rogowski 3i
W etapie szkolnym uczestniczyło 4 uczniów
I miejsce
II
III
Nikt nie zakwalifikował się do II etapu
MISYJNA OLIMPIADA ZNAJMOŚCI AFRYKI
Odbył się etap szkolny, w którym uczestniczyło 9 uczniów z 1b,1f,2b,3h
OLIMPIADA FIZYCZNA
Elzbieta Giebułtowska 3b
Szymon Wrona 3b
I miejsce
II
OLIMPIADA ASTRONOMICZNA
Wojciech Szpunar 2c
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Paweł Migdał 1e
Paweł Boraca 2f
Magdalena Satoła 3b
W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 40 uczniów
I miejsce
II
III
Nikt nie uzyskał kwalifikacji do II etapu
OLIMPIADA HISTORYCZNA
Szczepan Kasiński 3a
Łukasz Kwiatek 2e
Aneta Makowiec 3e
Daria Rybak 3e
Mateusz Wróblewski 2e
w eliminacjach szkolnych udział wzięło 14 uczniów
I - V Do weryfikacji w Krakowie wysłano
pięć prac, akceptację uzyskały cztery prace Łukasza Kwiatka, Anety Makowiec, Darii Rybak i Mateusza Wróblewskiego. W części ustnej wystąpił
Łukasz Kwiatek 2e
OLIMPIADA CHEMICZNA
Marta Krawczyk 2c
Szczepan Wajda 3b
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 7 uczestników
I
II
Marta Krawczyk i Szczepan Wajda zakwalifikowali się do zawodów II stopnia.
OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
Halina Słaby 3e
Paulina Kałuża 3e
nie zakwalifikowały się do II etapu
OLIMPIADA JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO
Paulina Antkiewicz 3e
Katarzyna Biłos 3e
W eliminacjach szkolnych udział wzięło
I
II
Do etapu okręgowego zakwalifikowały się Paulina Antkiewicz i Katarzyna Biłos
Finalistką etapu centralnego została Paulina Antkiewicz
OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
Agnieszka Fielek 2a
Maciej Goslar 2b
Szczepan Kasiński 3a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 5 uczniów
I
II
III
Finalistką etapu centralnego została Agnieszka Fielek
OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
Paweł Słowik 3a
Sebastian Nanek3h
Kamil Sobiecki 1e
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 42 uczniów
I
II
III
Paweł Słowik i Sebastian Nanek
wzięli udział w etapie okręgowym
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (SZCZECIN)
Wiktor Borkowski 3d
Jakub Piech 3j
Marta Smaga 3h
Stanisław Bajda 3g
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 14 uczniów
I
II
III
IV
Wiktor Borkowski, Jakub Piech, Marta Smaga i Stanisław Bajda wzięli udział w etapie okręgowym
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (PUŁTUSK)
Wiktor Borkowski 3d
Paweł Szulewski 2b
Kamil Baran 1g
Tomasz Nowak
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 9 uczniów
I
II
III
IV
Wiktor Borkowski, Paweł Szulewski, Kamil Baran, Tomasz Nowak wzięli udział w etapie okręgowym
OLIMPIADA BIOLOGICZNA
Dominik Dziad 3c
Joanna Gajewska 3c
Katarzyna Maćkowska 3c
Kamil Jonas 2c
Anna Gałązka 2c
Wojciech Szpunar 2c
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 6 uczniów
I-VI
Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Kamil Jonas został finalistą etapu centralnego.
OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Witalij Moroz 3d
Sławomir Bijota 3g
Robert Leśniak 3g
Awansowali  do  etapu okręgowego
OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
Kamil Kopyt 3a
W eliminacjach szkolnych udział wziął 1 uczeń
I Kamil Kopyt zakwalifikował się do etapu okręgowego
KRAKOWSKI KONKURS FIZYCZNY
Finalistami zostali:
Wiktoria Tworzyło 1b
Konrad Jopek , który zajął VI miejsce
KONKURS „POLSKA W NATO”
Joanna Góra 2e
Szczepan Kasiński 3a
Łukasz Mardosz 3a
W etapie szkolnym udział wzięło 6 uczniów
I
II
III
Joanna Góra, Szczepan Kasiński i Łukasz Mardosz zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNO-FOTOGRAFICZNY
27 uczestników w etapie szkolnym
IV POWIATOWY KONKURS O TYTUŁ „ NAJLEPSZEGO MATEMATYKA”
Paweł Krawczyk 1a
Katarzyna Igła 1a
Urszula Brydniak 1c
Rafał Kłusek 1b
Konrad Jopek 1b
Ewa Gogola 2b
Bożena Skrzypek 2b
Marta Krawczyk 2c
W etapie szkolnym udział wzięło 47 uczniów, w finale powiatowym 15 uczniów na zakwalifikowanych 39 uczestników
I podstaw.
II podstaw.
III podstaw.
I rozszerz.
III rozszerz.
I rozszerz.
II rozszerz.
III podstaw.
laureaci tego konkursu
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „LOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO”
Łukasz Kwiatek 2e
Aneta Makowiec 3e
Łukasz Grabowski 2e
Henryk Nowacki 3e
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 16 uczniów
I
II
III
Do etapu rejonowego awansowali; Łukasz Kwiatek, Aneta Makowiec i Łukasz Grabowski, Henryk Nowacki
KONKURS "BIZNES JUNIOR"
Zespół z klasy 2f
OGÓLNOPOLSKI KONKURS O HISTORII I KULTURZE ŻYDÓW POLSKICH
Klaudia Zegiel 1e
Olga Sewiłło 1e
Katarzyna Pająk 1e
Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się Olga Sewiłło i Katarzyna Pająk, która uzyskała tytuł finalistki wyróżnionej
KONKURS ŚRODOWISKO GEOGRAFICZNO-PRZYRODNICZE MOJEGO REGIONU
Maria Kępa 3f
Dorota Murzyńska  3b
Michał Skowronek 3a
Zostali finalistami i otrzymali indeksy AGH
OCHRONA ŚRODOWISKA NA TERENACH GÓRNICZYCH
Krystyna Jarosińska Zajęła 3 miejsce i uzyskała indeks
PRZYJAZNE REGIONY W SERCU EUROPY
Natalia Sawerna 1a
Paweł Szulewski 2b
Uzyskali tytuł finalistów, Natalia Sawerna została laureatką
III POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZIEMI BOCHEŃSKIEJ
Damian Pyznar 1e Zajął I miejsce
KONKURS WIEDZY O PARLAMENCIE EUROPEJSKIM
Paweł Szulewski
Wiktor  Borkowski
Znaleźli się wśród  finalistów i pojechali do Brukseli
KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO GEOGRAFA SZKOŁY
Konrad Rzepka 1a Zwycięzca konkursu
KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO HISTORYKA SZKOŁY
42 uczestników Zwyciężył Sz. Krasiński 3a
V TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNEJ WSE W BOCHNI
Paweł Boraca 2f
Paweł Szulewski 2b
Paweł Augustyn 2f
Uczniowie zajęli I, VI i VII miejsce
OLIMPIADA EKOLOGICZNA
W etapie szkolnym udział wzieło 46 uczestników Do zawodów okregowych w Krakowie zakwalifikowali się:
Anna Stabrawa 2c
Paweł Pędrak 3h
Mateusz Turek 1a
Paweł Pędrak uzyskał tytuł finalisty zawodów okręgowych i indeks
KONKURS EKOLOGICZNY „ ZAGROZENIA EKOLOGICZNE ZIEMI TARNOWSKIEJ”
W etapie szkolnym udział wzięło 32 uczniów W etapie okręgowym w Tarnowie udział wzięły 3 drużyny. II miejsce zajęła drużyna w składzie:
Paweł Pędrak 3h
Wiktor borkowski 3d
Anna Stabrawa 2c
KONKURS CHEMICZNY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ
Szczepan Wajda 3b
Marta Krawczyk 2c
uzyskali tytuły laureatów
KONKURS CHEMICZNY UJ
Wyróżnienia:
Szczepan Wajda 3b
Sylwia Wiktor 3c
Magdalena Chmura 3c
Laureaci:
Paweł Woźniak 3c
Anna Stabrawa 2c
Bożena Skrzypek 2b
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Udział wzięło 78 uczniów
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
W etapie szkolnym udział wzięło W etapie powiatowym wyróżnienia otrzymali:
Kamila Mazur 2g
Wojciech Stagenalski
W zawodach rejonowych w Tarnowie Wojciech Stagenalski zajął I miejsce i uzyskał prawo startu w zawodach wojewódzkich
MAŁOPOLSKI KONKURS „MOJE SPOTKANIA Z OJCEM ŚWIĘTYM”
Spektakl zespołu z klasy 2e uzyskał wyróżnienie
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
W etapie szkolnym udział wzięło 26 uczniów II miejsce zajął zespół
KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ
W finale W. Szuperski 1f zajął II miejsce
KONKURS „MATEMATYKA BEZ GRANIC”
Udział klas 1b i 1f I
KANGUR MATEMATYCZNY
Wyróżnienia:
Andrzej Pająk 3b
Urszula Brydniak 1c
KONKURS ASTRONOMICZNO-ASTRONAUTYCZNY
Przygotowano na konkurs
24 referaty
Dawid Gierek 1f  V miejsce
M. Chmura 3c wyróznienie
KONKURS FIZYCZNY „LWIĄTKO 2006”
41 uczestników w etapie szkolnym Łukasz Płachno 3h 75,5 punktów na 100

Wyniki uczniów I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2004/2005





 

OLIMPIADA CHEMICZNA
Marta Krawczyk 1d
Angelika Kumor 3d
W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 8 uczniów
I miejsce
II
Uzyskały akceptację do etapu okręgowego
OLIMPIADA HISTORYCZNA
Paulina Krzywda 2e
Mateusz Miciuła 3b
Tomasz Pogon 3b
Patrycja Czachurska 3a
Natalia Pikul 3a
Tomasz Górny 2h
w eliminacjach szkolnych udział wzięło 38 uczniów
I


IV
V
VI
Do weryfikacji w Krakowie wysłano
sześć prac, akceptację uzyskały dwie, Tomasza Pogona i Patrycji Czachurskiej,  która awansowała do części ustnej czyli grupy 28 najlepszych zawodników w Małopolsce.
OLIMPIADA EKOLOGICZNA
Agnieszka Wróbel 2d
Arkadiusz Barwacz 3d
Piotra Gajewski 2h
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 39 uczestników
I
II
III
Agnieszka Wróbel, Paweł Pędrak i Piotr Gajewski uzyskali indeksy jako finaliści
OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
Aneta Makowiec 2e
Dominika Domińczyk 2e
D. Domińczyk  zakwalifikowała się do etapu okręgowego
OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ
Anna Wróbel 2j
Anna Jędrzejczyk 2h
Justyna Żelazna 2i
Szczepan Kasiński 2a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 44 uczniów
I
II
III
IV
Do etapu diecezjalnego awansowało 4 uczniów
MISYJNA OLIMPIADA WIEDZY O AFRYCE
Krzysztof Stokłosa 3g
Marzena Góral 1g
I
II
Laureat 12 miejsca zawodów centralnych
OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
Stanisław Liguziński 3b
Paweł Cieśla 3a
Bartłomiej Biernat 3a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 61 uczniów
I
II
III
Stanisław Liguziński i Paweł Cieśla wzięli udział w etapie okręgowym
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (SZCZECIN)
Paweł Cieśla 3a
Bartłomiej Biernat 3a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 42 uczniów
I
II
Bartłomiej Biernat i Paweł Cieśla wystąpili w etapie centralnym, Bartłomiej Biernat uzyskał tytuł laureata X miejsca
OLIMPIADA WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ (PUŁTUSK)
Wiktor Borkowski 2d
Bartłomiej Biernat 3a
Paweł Cieśla 3a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 28 uczniów
I
II
III
Do etapu okręgowego awansowało 3 uczniów, do eliminacji centralnych Paweł Cieśla i Bartłomiej Biernat, Paweł Cieśla uzyskał tytuł finalisty
OLIMPIADA BIOLOGICZNA
Iwona Chrzan 3c
Magdalena Filip 3c
Paulina Jedliczko 3c
Sabina Bajda 3c
Weronika Cichoń 3c
Aleksandra Więckowska 3c
Paulina Maślak 3c
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 11 uczniów
I-VII W etapie okręgowym udział wzięło 10 uczniów; Iwona Chrzan zajęła 10 miejsce Sabina Bajda 13
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Michał Migdał 3g
Karolina Dąbrowska 3i
Alicja Trzaska 3a
W etapie szkolnym udział wzięło 8 uczniów
I
II
III
OLIMPIADA GEOGRAFICZNA
Kamil Kopyt 2a
Monika Krawczyk 2a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło  5 uczniów
I
II
Kamil Kopyt zakwalifikował się do etapu okręgowego
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
Natalia Broniak 1h
Wojciech Stagenalski 2i
Kamila Mazur 1g
I
II
III
W etapie powiatowym wyróżnienia otrzymali Kamila Mazur i Wojciech Stagenalski, który został wyróżniony także w etapie rejonowym i wojewódzkim
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „SKOK W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”
Tomasz Górny 2h
Michał Pukło 2h
W etapie szkolnym udział wzięło 10 uczniów
I
II
6 uczniów z 2h awansowało do ścisłego ogólnopolskiego finału, I miejsce zajął Tomasz Górny, II miejsce Michał Pukło
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
W etapie diecezjalnym udział wzięło 7 uczniów W etapie diecezjalnym Henryk Nowacki zajął 8 miejsce, Katarzyna Daniec 10 miejsce
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ALFIK MATEMATYCZNY”
Beata Strach 3b
Adrian Kośmider 3b
Jacek Pukło 3b
Karolina Kuchno 3b
Michał Sądel 3b
Joanna Janusz 3b
Agnieszka Widło 3b
Jakub Migdał 3b
Zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w województwie  małopolskim, a w pierwszej trzydziestce znalazło się 22 uczniów 3b
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „LOSY ŻOŁNIERZA POLSKIEGO”
Piotr Kruk 1h
Łukasz Kwiatek 2e
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 21 uczniów
I
II
Do etapu rejonowego awansowali piotr Kruk i Łukasz Kwiatek, który uczestniczył także w etapie okręgowym
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O FILMIE
Stanisław Liguziński 3b
Wojciech Dziduszko 3e
Zajęli drugie miejsce w centralnym etapie
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNO-FOTOGRAFICZNY
Udział wzięło 15 uczniów wysyłając 73 prace Wyróżnienia otrzymali:
Małgorzata  Baran
Monika Sobieszczyk
Dorota Sroka
Aneta Makowiec
OGÓLNOPOLSKI KONKURS STYPENDIALNY BP. J. CHRAPKA
Katarzyna Zagól 3i Katarzyna Zagól  znalazła się w ścisłym finale (15 osób)
MIĘDZYNARODOWY KONKURS „MATEMATYKA PLUS”
W eliminacjach udział wzięło 17 uczniów 3b Jacek Pukło 3b uzyskał 100 pkt na 100 możliwych
MIĘDZYNARODOWY KONKURS FIZYCZNY „LWIĄTKO”
W etapie szkolnym udział wzięło 40 uczniów Wojciech Szpunar 1c i Paweł Boraca 1f uzyskali wyróżnienia
MIĘDZYNARODOWY KONKURS „POSZUKIWANIE TALENTÓW”
Aneta Makowiec 2e
Paweł Szulewski 1b
Zakwalifikowali się do finału centralnego
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MOTOROLI „DIVERSITY 2005”
Paweł Pędrak 2h
Sebastian Nanek 2h
Zostali finalistami w etapie centralnym
YOUR 2005 DOORS TO DIPLOMACY
Uczniowie 2h zdobyli wyróżnienie
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE
Łukasz Płachno 2h
Bożena Skrzypek 1b
Uzyskali tytuł finalistów
MAŁOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY
Paulina Korbut 3e Zajęła 13 miejsce z zawodach rejonowych na 102 uczestników i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.
KONKURS WIEDZY CHEMICZNEJ UJ
Po eliminacjach szkolnych do finału awansowało 20 uczniów klas trzecich i 16 klas pierwszych Laureatami zostali; A. Kumor. A. Repeta, N. Jodłowska, D. Przybyłko, D. Siwy,
P. Strzałka, Sz. Wrona.
KRAKOWSKI KONKURS FIZYCZNY
Tomasz Domagała 1b
Wojciech Szpunar 1c
Obydwaj wzięli udział w finale, Wojciech Szpunar został laureatem zajmując 4 miejsce
WOJEWÓDZKI KONKURS ASTRONOMICZNO-ASTRONAUTYCZNY
Uczestniczyło 14 naszych uczniów W finale wojewódzkim;
Justyna Zuzia zajęła 3 miejsce
Bartłomiej Duś, Michał Potępa, Magdalena Chmura  4 miejsce
Trzech uczniów uzyskało wyróżnienia
KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Udział wzięło 4 uczniów
MIĘDZYPOWIATOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Stanisław Liguziński 3b W finale zajął 4 miejsce
KONKURS „ MOJA MAŁOPOLSKA”
Karolina Pikuła 1a
Katarzyna Kołodziej 2e
Mateusz Wójs 2a
W eliminacjach szkolnych udział wzięło 13 uczniów
I-III Wzięli udział w etapie okręgowym, Katarzyna Kołodziej także w wojewódzkim
KONKURS” MATEMATYCZNY CZAR PAR”
A.Wojciechowska 2b
A.Pająk 2b
P.Kumor 2h
P.Pędrak 2h
II

VIII
KONKURS”OD PLANU BURZA DO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”
Piotr Kruk 1h
Paweł Cieśla 3a
Paulina Bukowiec 3a
Wzięli udział w etapie rejonowym
KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”
Trzech uczniów wzięło udział w etapie okręgowym
KONKURS „ŻYWIENIE A ZDROWIE”
Paulina Gajewska 2c
Wiktor Borkowski 2d
Paulina Wołek
W etapie szkolnym udział wzięło 47 uczniów
W etapie powiatowym Wiktor Borkowski II miejsce, Paulina Gajewska III m.
KONKURS „PRZYRODA ZIEMI TARNOWSKIEJ”
W etapie szkolnym udział wzięło 37 uczniów Do zawodów okręgowych awansowało
6 uczniów
KONKURS WIEDZY O STAROŻYTNYM RZYMIE, FRANCJI I WŁOSZECH WCZORAJ I DZIŚ.
Sz. Kasiński,M. Skowronek 2a
I. Urban, M. Florczak
K. Biłos, P. Antkiewicz
W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 44 uczniów
I
II
III
W etapie międzyszkolnym w tarnowie, Sz. Kasiński i M. Skowronek zajęli III miejsce.
MAŁOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Bartłomiej Biernat 3a
Grzegorz Widła 3c
I
II
Grzegorz Widła został laureatem III miejsca w finale
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZIEMI BOCHEŃSKIEJ
W finale; Anna Stabrawa 1c I m.
Jonas Kamil  1c II m.
W. Borkowski 3c III m
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ”
W etapie szkolnym udział wzięło 42 uczniów I miejsce Wiktor Borkowski 2d i Dorota Sroka 2d
SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ „ NAJLEPSZEGO HISTORYKA”
Konrad Słowik 3a
W eliminacjach udział wzięło 31 uczniów.
SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ „NAJLEPSZEGO GEOGRAFA”
Łukasz Mardosz 2a
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O MIASTACH ROSYJSKICH
Beata Sławomir 2g
Udział wzięło 18 uczniów
I
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Udział wzięło 20 uczniów
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE
Mateusz Wróblewski 1e
Udział wzięło 32 uczniów
I
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O GRECJI I NORWEGII
Dominika Fijał 1a
Dominika Kawalec 1a
Anna Stabrawa 1c
Udział wzięło 24 uczniów
I
II
III
SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ „NAJLEPSZEGO MATEMATYKA”
Bożena Skrzypek 1b
Monika Kuchno 2b
I
I
Zwycięzcy w poziomie klas pierwszych i drugich
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Agnieszka Fielek 1a
Agnieszka Gorczyca 3j
Bartosz Kwiecień 3i
I
II
III

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.