Katolicki Polak i prawosławny Grek-podobieństwa i różnice

OPIS

Młodzież w działaniu

„Katolicki Polak i prawosławny Grek – podobieństwa i różnice” 

Taki projekt polsko-grecki zaczęliśmy realizować wspólnie z szkołą Athina w greckiej Trikali będziemy realizować przez rok do 1 grudnia 2009 r.. Na realizację projektu otrzymaliśmy środki finansowe z unijnego programu „Młodzież dla Europy - Młodzież w działaniu ” W ciągu czterech miesięcy przygotowujemy się do głównego wydarzenia projektu jakim będzie wspólna praca nad projektem z naszymi greckimi kolegami w Trikali.

 

Jest to małe piękne miasto w Wessali położone w bliskości jednego z najsłynniejszych zespołów klasztornych świata Meteorów. W czasie naszego pobytu w Grecji przewidziane jest także zwiedzanie tego zespołu klasztornego. W Polsce poznajmy główne założenia kościoła prawosławnego i jego historię, zapoznajemy się z historia prawosławia na ziemiach polskich i poznajemy podstawowe zwroty w języku greckim. Oczywiście nawiązaliśmy już kontakty internetowe z Grekami. 23 lutego do Grecji wyruszy Ola Pasierb z prof. Elżbietą Filipowska by uzgodnić szczegóły naszego tygodniowego pobytu w Trikali. Nasz pobyt w Grecji na przełomie marca i kwietnia wypełni przygotowany do realizacji program. Po powrocie z Grecji rozpoczniemy prezentację naszych doświadczeń z wschodnim odłamem chrześcijaństwa i jego wyznawcami.

 

Prawosławnym szlakiem wokół Krynicy

Z wizytą w Trikali

Jesteśmy w Trikali

Mou aressi i Hellada

Wystawa - "Meteory"

Folder grecki

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.