Wymiana Bochnia-Ibbenburen

 • Wizyta z Ibbenburen 1

  Wizyta z Ibbenburen

  Od poniedziałku (13.05) do piątku (17.05) w ramach wymiany polsko-niemieckiej w naszej szkole gościliśmy uczennice z Ibbenburen. Niemiecka grupa mieszkała w domach nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych i drugich. Plan wymiany był wyjątkowo interesujący. Już pierwszego dnia czekała nas (...)

 • Tydzień w Ibbenburen ... i nie tylko 1

  Tydzień w Ibbenburen ... i nie tylko

  Ibbenbüren to 50 tysięczne miasto w północno – zachodnich Niemczech w regionie Nadrenia Północna Westfalia. To właśnie tu położone jest Goethe Gymnasium- szkoła partnerska naszego liceum, z którą współpraca trwa już od 2007 roku. W dniach 29 maja - 5 czerwca br. uczniowie naszego liceum złożyli (...)

 • Tydzień u sąsiada 1

  Tydzień u sąsiada

  Godzina 8:00, ponad tysiąc kilometrów dalej – Osnabrück, dworzec. Grupa 16 osób pod opieką dwóch nauczycielek języka niemieckiego leniwie wysypała się z autobusu. Stopniowo uświadamiali sobie gdzie się znajdują i kogo za chwilę poznają. Plac z wolna zaczął wypełniać się nowymi osobami. (...)

 • I Liceum w Ibbenburen 1

  I Liceum w Ibbenburen

  Wymiana ze szkołą w Ibbenburen trwa od 2006 roku i na stałe zapisała się w kalendarzu obu placówek. Goete Gymnasium ma szkoły partnerskie w Anglii, Francji, Holandii i Hiszpanii. Spotkania uczniowskie organizowane są przy wsparciu finansowym i merytorycznym Polsko Niemieckiej Współpracy (...)

 • Dotarli goście z Ibbenburen 1

  Dotarli goście z Ibbenburen

  Po długich przygotowaniach ruszyła kolejna wymiana z gimnazjum w Ibbenburen. W niedzielę późnym wieczorem po 18 godzinach podróży pociągiem przez Berlin i Warszawę dotarła do Bochni grupa naszych niemieckich kolegów. Powitaliśmy ich na bocheńskim dworcu. Tak rozpoczął się tygodniowy pobyt (...)

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.