W poniedziałek rozegrany został finał konkursu o tytuł Najlepszego Geografa Szkoły . Do rywalizacji stanęło 9 uczniów ,którzy musieli wykazać się rozległą wiedzą geograficzną i błyskotliwością . Było sporo dobrej zabawy ,można było dowiedzieć się wielu nowości geograficznych...W końcu po kilku rundach w ogniu pytań najlepszym okazał się PIOTR HAUS z klasy 1a uzyskując tytuł NAJLEPSZEGO GEOGRAFA SZKOŁY 2013, drugie miejsce zajęła Magdalena Kostecka z klasy 2h,a trzecie Konrad Strach z klasy 2g.W
10.06.2013 wraz z opiekunami odwiedziła nas młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły ze Słowacji - Trsteny. Ekipa liczyła aż 38 uczniów i 3 wychowawców.Tym razem wizyta miała charakter typowo sportowy. Nasi podopieczni oraz młodzież słowacka rywalizowali ze sobą w różnych grach sportowych tj. koszykówce dziewcząt i chłopców, siatkówce, piłce nożnej.Młodzież I L.O. w Bochni walczyła bardzo dzielnie. Na 6 meczy tylko jedna przegrana, co umotywowało do zmagań sportowych i rywalizacji.
W czwartek dobiegła końca I edycja projektu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943–1944”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. W konkursie tym udział brało sześcioro uczniów z klasy 1e, wraz z opiekunem mgr Jerzym Pączkiem. Przygotowane przez nas prace multimedialne zostały wyłonione spośród wielu
Już po raz trzeci w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty sportowo- matematyczne. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz grupę 4-latków i 6-latków z Przedszkola nr 2.
Na początku proponuje przeczytanie kilku definicji z sjp.pwn.pl. błoto - rozmokła ziemia, tworząca gęstą, lepką masę
W piątek (24) i w sobotę (25 maja) uczniowie klas drugich bocheńskiego Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego gościli w ramach wymiany polsko-słowackiej grupę uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum Martina Hattalu w Trstenie. W wymianie wzięło udział dwudziestu sześciu Polaków z klas: 2B, 2C i 2E wraz z opiekunami: prof. Dorotą Pilch, która na swoje barki wzięła ciężar organizacji całego przedsięwzięcia, oraz prof. Renatą Paprotą. Z przygranicznej miejscowości Trstená, położonej na Orawie tuż przy g
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.