W piątek 24 września klasa 2b odwiedziła „Skansen na Jędrzejkówce” w Laskowej.

26.09.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Podczas naszego pobytu mogliśmy posłuchać i zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie na wsi, a przede wszystkim sami spróbować m. in. prząść na kołowrotku, ubijać masło, mleć zboże żarnami czy młócić cepami.

Były to ciekawe doświadczenia pokazujące, jak ciężkie było życie zanim pojawił się prąd czy maszyny. W Jędrzejkówce mogliśmy także zasmakować racuchów, własnoręcznie wyrabianych podpłomyków, pierogów oraz wędzonych śliwek. Ponadto niektórzy z nas postanowili samodzielnie wykonać bransoletki z kolorowych sznurków. Ciekawa okazała się też rywalizacja w przenoszeniu wody przy pomocy nosideł, przeciąganiu liny oraz innych konkurencjach. Miłośnicy zwierząt również byli zadowoleni ze spotkania z danielami, kozami, owcami oraz przyjaznym psem, który podążał ciągle za nami. Na pożegnanie gospodyni życzyła nam, abyśmy w życiu robili to, co kochamy oraz umieli wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos.

Wycieczka okazała się dobrą okazją, aby zobaczyć, jak żyli nasi przodkowie oraz wzajemnie się zintegrować. Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do naszej szkoły.

Wycieczka klasy 2b, „Skansen na Jędrzejkówce” w Laskowej.

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.