Rajd rowerowy "Pożegnanie Lata"

16.09.2021
Rajd Rowerowy "Pożegnanie Lata"
Rowerzyści przed szkołą
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
W środowy słoneczny poranek 20 wesołych rowerzystów wyruszyło na rajd rowerowy "Pożegnanie Lata".

W środowy, słoneczny poranek, 15 września, 20 wesołych rowerzystów, wyruszyło ze szkolnego skweru, przy Placu Księdza Czaplińskiego, na wycieczkę pod hasłem "Pożegnanie Lata".

W doskonałych humorach i z niezwykłą energią, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, przejechano trasę o długości 35 km, w malowniczych terenach Puszczy Niepołomickiej oraz w dolinie rzeki Raby. Grupa odwiedziła cmentarz wojenny bohaterów września 1939 r. Znajduje się on właśnie w Puszczy, przy skrzyżowaniu głównych traktów - w pobliżu Uroczyska Osikówka, gdzie 3 września 1939 roku, z niemieckim agresorem, walczyli żołnierze polscy z III batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich. W zbiorowej mogile zostało tam pochowanych 56 podhalańczyków, a wśród nich dowódca III kompanii ckm kpt. Edward Szymański. W czasie wrześniowych walk nasi żołnierze wykazali się ogromną odwagą i determinacją drogo sprzedając swoją skórę podczas starcia z nazistami. Informacje o stratach niemieckich są różne, od 32 do nawet 70 zabitych i ponad 150 rannych. Po odczytaniu informacji o przebiegu bitwy nasi uczniowie oddali hołd bohaterom września '39 minutą ciszy.

Po 3,5 godzinnej wyprawie i w doskonałej formie sportowej ekipa wróciła do Bochni, gdzie zakończono rajd. Wszyscy pytali, czy jeszcze będą mogli liczyć na kolejną, podobną wyprawę, więc chyba wypad rowerowy na pożegnanie lata, uznany został za udany. A więc...
Do zobaczenia na wiosnę!

Rajd Rowerowy

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.