Łukasz Sitko - nasz absolwent na zjeździe naukowców w Kopenhadze

10.09.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Łukasz Sitko (matura 2017) został zaproszony do udziału w zjeździe członków EUdaphobase w ramach akcji COST (Europejskiej Kooperacji w Nauce i Technologii), który odbył się w dniach 9 i 10 września 2021 w Kopenhadze.

W pierwszym dniu zjazdu wygłosił prelekcję pt. „Harvesting Barcode databases”, w drugim prowadził warsztaty z podstaw bioinformatyki. Jest jedynym Polakiem i najmłodszym uczestnikiem zjazdu.

Łukasz jest beneficjentem Europejskiego Grantu Virtual Mobility, który pomaga w tworzeniu i kontroli jakości Europejskiej bazy danych z zakresu taksonomii i bioróżnorodności. Jego praca opiera się na tworzeniu algorytmów, które integrują, filtrują i sprawdzają dane dostępne w innych bazach danych, w oparciu o sekwencję markera COI - Cytochrome c oxidase subunit I.

Łukasz ukończył klasę biologiczno-chemiczną w 1 LO, a następnie podjął studia medyczne w University of South Wales, w Cardiff, które zakończył w 2021 ze stopniem licencjackim, z najwyższą lokatą. W efekcie badań naukowych został stypendystą w Uniwersytecie UNIST (Ulsan National Institute of Science and Technology) w Korei Południowej , gdzie będzie kontynuował studia doktoranckie (równolegle z magisterskimi) i prowadził badania genetyczne w Center for Genomic Integrity na Institute for Basic Science.

Łukasz Sitko

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.