Aktualności

Klasa 3gSP w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

28.10.2021
Wycieczka klasy 3gSP do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w dn. 26.10.2021r.
Klasa 3sp przed teatrem
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Wycieczka klasy 3gSP do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w dn. 26.10.2021r. na sztukę "Zbrodnia i kara".

Wycieczka klasy  do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w dn. 26.10.2021 r. była możliwością obcowania ze sztuką teatralną zrealizowaną wg powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara” w opracowaniu i reżyserii  Macieja Podstawnego.

Najsłynniejsza powieść Dostojewskiego, to zarówno kryminał i powieść psychologiczna, i filozoficzny traktat. „Zbrodnia i kara” jest klasyczna i popularna, czytana w szkole uchodzi za jedną z kilku najatrakcyjniejszych kanonicznych lektur. Ale czy jest dobrze czytana?

To drobiazgowe studium zbrodni skupia się na konsekwencjach psychologicznych i społecznych przestępstwa. Zbrodnia w tarnowskiej „Zbrodni i karze” jest opowiedziana i przeżyta przez sześcioro aktorów i żywy fortepian (pianista Piotr Niedojadło buduje ścieżkę dźwiękową przeważnie z wielkich klasycznych rosyjskich kompozycji). Percepcja sztuki teatralnej była motywacją do refleksji nad kondycją człowieka i jego skomplikowanymi  relacjami, również we współczesnym świecie.

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.