16 maja klasa 1d oraz 3d udały się na warsztaty do Krakowa na AWF. Młodzież miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach w różnych pracowniach na uczelni.
Pracownia Analiz Genetycznych- ,,Zobacz swoje DNA”
Co to jest DNA? Wyjaśniano w jaki sposób jest zakodowana w nim informacja oraz czy można je zobaczyć gołym okiem. Budowa i funkcja DNA: Izolacja DNA z komórek policzka uczestników.
Pracownia Biokinetyki – ,, Pomiary siły dynamicznej i statycznej u człowieka”
PREZENTACJA aparatury pomiarowej w pracowni: 1.System Vicon Nexus do przestrzennej analizy ruchu. 2 System do pomiaru siły Biodex 3.Platforma dynamometryczna PSJ-2D do oceny siły dynamicznej 4.System Footscan do oceny rozkładu sił podczas obciążania stopy w statyce i lokomocji POMIARY SIŁY wykorzystaniem Systemu Biodex, oraz platformy dynamometrycznej PSJ-2D.
Pracownia Fizjologicznych Postaw Adaptacji – ,, Ciało w liczbach: analiza składu ciała i pomiar spoczynkowej przemiany materii”
Analiza składu ciała - określenie masy mięśni i tłuszczu w organizmie . Pomiar spoczynkowej przemiany materii - określenie liczby spalanych kalorii w spoczynku.
Pracownia Wibroterapii– ,, Pozwól sobie na odrobinę wibro- relaksu”
Prezentacja pracowni oraz możliwość poddania się 30 minutowej wibracji całego ciała.
Pracownia Biochemii i Biologii Molekularnej – ,, Uwolnij Mola EscapeRom
Na jeden dzień Pracownia Biochemii i Biologii Molekularnej zamieniła się w Escape Room. Uczniowie zmierzyli się z podstępnymi molekułami ukrywającymi Mola.
Pracownia Fizjologii Krwi– ,,Stresujemy krwinki czerwone”
Reologia krwi - Do oceny właściwości reologicznych krwi Pracownia Fizjologii Krwi wykorzystuje jeden z niewielu w Polsce, analizator erytrocytów laserowo-optyczny Lorrca Maxsis (Lorrca®). Jest to precyzyjne i czułe urządzenie zdolne do wykrywania nawet niewielkich zmian zarówno w zdolności krwinek czerwonych do odkształceń, jak i ich zlepialności (agregacji). Na podstawie próbki krwi oznaczono indeks elongacji (odkształcalności) krwinek czerwonych. Wraz ze wzrostem naprężenia stycznego (shear stress) obraz dyfrakcyjny krwinek przechodził od kształtu koła do elipsy. Wyliczony indeks elongacji (EI), który jest miarą wielkości odkształcenia krwinek czerwonych podczas ich ruchu w analizatorze.
Pracownia Fizjologicznych Podstaw Adaptacji z hipoksyjną komorą termoklimatyczną- Komora Hipoksyjna - górska moc treningu
Prezentacja hipoksyjnej komory termoklimatycznej i wykorzystanie jej w treningu sportowym. Uczniowie mieli możliwość wykonania krótkiego wysiłku w warunkach niedotlenienia (hipoksji). Pomiary saturacji oraz tętna podczas wysiłku w hipoksji.
Po warsztatach udaliśmy się na projekcje filmu ,, Kaskader”.
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.