Aktualności

Być kobietą ... w Bochni

21.10.2011
Być kobietą ... w Bochni 1
W ostatni czwartek w Miejskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy "Być kobietą. Portrety kobiet ziemi bocheńskiej w wirze życia i dziejów" Pomysłodawcą i twórcą wystawy jest bocheński oddział Archiwum Państwowego w Krakowie, a właściwie przemiłe i piękne kobiety, które w nim pracują. Motywem przewodnim wystawy był wykład p. Pauliny Krzywdy, która wybitnym kobietom bocheńszczyzny poświęciła swoją pracę magisterską. Wystawa, bogato ilustrowana zwłaszcza zdjęciami kobiet z ostatnich stu lat po

W ostatni czwartek w Miejskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy "Być kobietą. Portrety kobiet ziemi bocheńskiej w wirze życia i dziejów" Pomysłodawcą i twórcą wystawy jest bocheński oddział Archiwum Państwowego w Krakowie, a właściwie przemiłe i piękne kobiety, które w nim pracują. Motywem przewodnim wystawy był wykład p. Pauliny Krzywdy, która wybitnym kobietom bocheńszczyzny poświęciła swoją pracę magisterską. Wystawa, bogato ilustrowana zwłaszcza zdjęciami kobiet z ostatnich stu lat pokazuje rolę, jaką w naszym mieście odgrywały panie. Bardzo wyraźnie możemy tu zobaczyć, jak zmieniła się nie tylko rola kobiet w naszym społeczeństwie ale na przykład jak rewolucyjne zmiany przeszła w tym czasie kobieca moda.


Wykład, bardzo interesujący, co zaskakujące, zgromadził głównie kobiety. Nie zabrakło oczywiście pięknych kobiet z I Liceum w oryginalnych strojach. Wprawdzie nasza szkoła powstała jako "zakład męski", ale na szczęście już od wielu lat przyjmuje w swoje mury przedstawicielki płci pięknej. Wszystkich do zwiedzenia wystawy serdecznie zachęcamy.

 

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.