Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

Arrow
Arrow
Slider

1.09.2011 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do realizacji projektu  w  międzynarodowym programie współpracy szkół Comenius. Naszym partnerem jest szkoła „ Athina”

z greckiej Trikali, z którą wcześniej braliśmy udział w dwóch innych przedsięwzięciach.

 

Tym razem młodzież z obu szkół będzie badać ślady antycznej greki i łaciny w kulturze europejskiej oraz języku angielskim, współczesnym lingua franca. Uczestnicy projektu będą zajmować się takimi dziedzinami jak architektura, literatura, teatr, prawo, polityka, nauka oraz życie codzienne.

 

Projekt przybliży młodym Polakom i Grekom wspólne korzenie kultury europejskiej, umożliwi poznanie rówieśników z innego kraju oraz nawiązanie nowych przyjaźni, pozwoli porównać funkcjonowanie szkoły w obu krajach, a także pomoże w doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Ale przede wszystkim będzie to wielka przygoda.

 

Już w marcu 2012 grupa dziesięciu uczniów z naszej szkoły spędzi 10 dni w położonej nieopodal historycznych Meteorów Trikali. Czas ten poświęcony zostanie na realizację działań projektowych, zwiedzanie oraz zajęcia w greckiej szkole, zaś we wrześniu 2012  młodzi Grecy odwiedzą Bochnię.

 

Autorkami projektu są profesorki: Elżbieta Filipowska i  Beata Fijał.

Na realizację projektu szkoła uzyskała 15000 euro.

 

 

 

Sesja naukowa

 

Kolejna sesja naukowa w ramach projektu Comenius

 

Wystawa w westybulu szkoły

 

Wizyta w Trikali

 

Wystawa w westybulu szkoły

 

Z Trikali do Bochni

 

Grecy w Bochni i nie tylko


Goście z greckiej „Atheny” w naszej szkole

 

Wykład o. Zygfryda Kota w Centrum Medialnym WAM

 

IUS ROMANORUM

 

O wolności, równości i prawdzie - wykład Profesora UJ Katedry Filologii Klasycznej K. Korusa.

 

Klasa 2e w Operze Krakowskiej

 


Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6