Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

Ibbenbüren to 50 tysięczne miasto w północno – zachodnich Niemczech w regionie Nadrenia Północna Westfalia. To właśnie tu położone jest Goethe Gymnasium- szkoła partnerska naszego liceum, z którą współpraca trwa już od 2007 roku. W dniach 29 maja - 5 czerwca br. uczniowie naszego liceum złożyli rewizytę w Niemczech. Plan był bardzo urozmaicony, nie było mowy o nudzie. Mieliśmy okazję zwiedzić takie miasta jak Kolonia, Munster, Bremerhaven czy Bremen.

 

W tym pierwszym, zwiedziliśmy Muzeum Olimpijskie, które tak jak Muzeum Emigracji w Bremerhaven, zrobiło na nas duże wrażenie. Bardzo miłym akcentem tego wyjazdu było spotkanie z burmistrzem miasta Ibbenburen oraz wyjazd nad Morze Północne. Pod koniec tygodnia, po zajęciach sportowych na basenie Aaseebad nasi partnerzy z wymiany dali nam wiele możliwości na spędzenie piątkowego wieczoru, niektórzy z nas udali się na przyjęcie urodzinowe jednego z niemieckich kolegów, inni poszli do jednego z najpopularniejszych klubów w Niemczech- ,,Aura", a pozostali postanowili spędzić ten wieczór w domowym zaciszu integrując się z rodzinami swoich niemieckich kolegów.


Tygodniowy pobyt w Niemczech należał do najciekawszych dla nas przygód i życzymy młodszym rocznikom, aby oni także dostali szansę wzięcia udziału w wymianie polsko-niemieckiej.
Opiekunami naszej grupy byly prof. E.Rydz i prof. J.Witkowska.Karina Kostuch

 

 

Marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4