Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

Po raz pierwszy w naszym Liceum został zorganizowany Matematyczny Konkurs Fotograficzny "Niezwykła Matematyka", nad którym patronat objęła firma Foto-Studio S.C.

Do konkursu zostało zgłoszonych 46 zdjęć uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni,  Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni oraz Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: "opis matematyczny zdjęcia" oraz "walory artystyczne zdjęcia". W skład jury konkursu weszli przedstawiciele firmy Foto-Studio S.C oraz nauczyciele naszej szkoły: p. dyrektor Łukasz Cybura, p. Joanna Całka-Sychta oraz p. Krzysztof Paduch.

Matematyczny Konkurs Fotograficzny odbył się również dzięki wsparciu sponsorów:

Firmy AiFO - fundatora dwóch głównych nagród w postaci słuchawek bezprzewodowych, Firmy Eurofirany - fundatora kart upominkowych do Empiku, Gabinetu Kosmetycznego Jovita - fundatora voucher'u na zabiegi kosmetyczne, Firmy Ranczo nad Stawem - fundatora voucher'ów na jazdę konną oraz prywatnych sponsorów - fundatorów pendrive'ów

Wszystkim naszym sponsorom oraz naszemu patronowi pragniemy bardzo podziękować za życzliwy gest.

 

Laureaci I edycji Matematycznego Konkursu Fotograficznego "Niezwykła Matematyka":

Kategoria "opis matematyczny zdjęcia"

szkoła podstawowa: 

  • I miejsce:  Katarzyna Więcek za zdjęcie "Jedna siódma"
  • Wyróżnienia: Mikołaj Świgost za zdjęcie "Zbiór liczb rzeczywistych", Antonina Rachwał za zdjęcie "Liczba pierwsza (11)" oraz Anna Burkiewicz za zdjęcie "Zbiór policzalny - niepoliczonych smutków"

liceum:

  • I miejsce: Krzysztof Filipek za zdjęcie "Dwie proste równoległe w przestrzeni nieeuklidesowej"
  • Wyróżnienia: Piotr Pilch za zdjęcie "Kąty środkowe" oraz Julia Jeziorek za zdjęcie "Granica"

 

Kategoria "walory artystyczne zdjęcia"

Wyróżnienia:

  • Julia Jeziorek za zdjęcie "Granica"
  • Piotr Pilch za zdjęcie "Kąty środkowe"
  • Krzysztof Filipek za zdjęcie "Dwie proste równoległe w przestrzeni nieeuklidesowej"

 

 

Koordynatorzy konkursu

Krzysztof Paduch

Aleksandra Rachwał

 

Math Photo Competition results

 

For the first time in our high school, was organized the Math Photo Competition "Extraordinary Mathematics".It was held under the patronage of the company Foto-Studio S.C. 46 photos by students of our school , Primary School No. 2 in Bochnia and the Primary School in Nowy Wiśnicz were submitted to the competition. The works were evaluated in two categories: "mathematical description of the photo" and "artistic value of the photo". The jury was composed of representatives of the Foto-Studio S.C company and teachers of our school: headmaster Łukasz Cybura, Ms Joanna Całka-Sychta and Mr Krzysztof Paduch.

We would like to thank our sponsors: The AiFO company - the founder of two main awards (wireless headphones), Eurofirany company - the founder of gift cards for Empik, Jovita Beauty Salon - the founder of the voucher for beauty treatments, Ranch on the Pond - the founder of vouchers for horse riding and other sponsors

Here ara the winners of the first edition of the "Amazing Mathematics" Math Photo Competition:

Category "mathematical description of the photo"

primary school:

1st place: Katarzyna Więcek for the photo "One seventh"

Distinction awards: Mikołaj Świgost for the photo "Collection of real numbers", Antonina Rachwał for the photo "Prime number (11)" and Anna Burkiewicz for the photo "Countable set - uncounted sorrows"

high school:

1st place: Krzysztof Filipek for the photo "Two parallel lines in non-Euclidean space"

Distinction awards: Piotr Pilch for the photo "Central angles" and Julia Jeziorek for the photo "Limit".

Category "artistic values ​​of the photo"

Distinction awards:

Julia Jeziorek for the photo "Limit"

Piotr Pilch for the photo "Central angles"

Krzysztof Filipek for the photo "Two parallel lines in non-Euclidean space"

 

 

b_370_200_16777215_00_images_logo_kf.png

 

Marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4