Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

Rozdanie nagród, w ramach klasyfikacji szkół  Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego  Młodzieży SZS.

W ostatnią środę, 06 listopada  2019 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Małopolska Szkoła Gościnności”, w Myślenicach, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pucharów ufundowanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego, dla wyróżnionych szkół i powiatów, za najwyższe lokaty w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego  Młodzieży  SZS za ubiegły rok szkolny 2018/19.
Nasza Szkoła, Pierwsze Liceum Ogólnokształcące, im. Króla Kazimierza Wielkiego, została sklasyfikowana w tym podsumowaniu rywalizacji sportowej, na zaszczytnym trzecim miejscu, ustępując tylko  ZSO 1 Nowy Targ oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego M. Gortata Kraków , która tylko o 3 punkty wyprzedziła naszą szkołę , plasując się na drugim miejscu. Ogólna liczba szkół biorących udział w rywalizacji wynosiła ponad 370 placówek.
Delegacja naszej Szkoły, Uczniowie Kinga Mendel, z klasy1dG  i Łukasz  Gorczyca, z klasy 3b oraz nauczyciele wychowania fizycznego,  Grzegorz Wójciak i Artur Jaszczyński, odebrali nagrodę, w postaci stylowej szklanej statuetki.
Podczas gali wręczenia nagród można było się spotkać w gwiazdami polskiego sportu, którzy uświetniali tę uroczystość. W Myślenicach, obecna była np. krakowska lekkoatletka, płotkarka Klaudia Siciarz, rekordzistka Świata juniorek, wicemistrzyni Świata juniorek i obecna wicemistrzyni Polski seniorek w biegu na 100 m p/pł. Nota bene, Klaudia Siciarz będzie reprezentować nasz Kraj, na najbliższych igrzyskach olimpijskich w Tokio, w 2020 roku.
Zdobycie tak wysokiego miejsca, nasze liceum zawdzięcza wspaniałym występom naszych uczniów w rywalizacji międzyszkolnej i zdobywaniu punktowanych miejsc, podczas zawodów powiatowych i wojewódzkich, za co należą się Im serdeczne gratulacje i podziękowania!
Mamy nadzieję, że w obecnym roku szkolnym, nasi uczniowie będą również przodować w zawodach na wszystkich szczeblach, zdobywając – jak poprzednio – wysokie lokaty, co pozwoli nam zająć podobne lub wyższe miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej, a nauczycielom, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań, nie zabraknie sił i motywacji, aby przygotować zawodników do podejmowania tak wysokich wyzwań.
Gratulujemy !

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5