Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

Dzisiaj trójka naszych uczniów, Wiktoria Gałka, Sławek Wnęk i Bartłomiej Zieliński,

wraz z wicedyrektorem Jerzym Pączkiem odwiedzili Warszawę by wziąć udział w finale projektu Młodzi Głosują +. Projekt organizowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Całość zaczęła się w marcu, kiedy to nasi uczniowie Sławek Wnęk, Bartłomiej Słowik i Jakub Romański wzięli udział w dwudniowych warsztatach szkoleniowych w Katowicach. Poznali tam główne założenia projektu, co to jest kampania profrekwencyjna i jak ją przeprowadzić oraz co to jest neutralność polityczna. 24 maja przeprowadzili w naszej szkole wybory, a jej wyniki przesłali do Warszawy. 18 czerwca w Warszawie w budynku SWPS miał miejsce finał tegorocznego projektu. Otwarcie konferencji odbyło się o godzinie 10, a o 10:45 młodzież podzielona na grupy podsumowała zorganizowane wybory w swoich szkołach. Przedstawiciele z całej Polski wymienili się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi organizacji i przebiegu wyborów. Kolejnym punktem programu były warsztaty focus, gdzie rozważano, co uczestnicy wynieśli z projektu i jak można go ulepszyć. Po ich skończeniu wszyscy przeszli do sali na skromny obiad. Na koniec odbyły się fakultety na temat "Jak czytać sondaże".

 

Young people vote

Three students of our school: Wiktoria Gałka, Sławek Wnęk and Bartłomiej Zieliński together with Mr Jerzy Pączek, visited Warsaw to take part in the final of the Youth Vote + project. The project was organized by the Center for Civic Education together with the School of Social Psychology. The project started in March, when our students Sławek Wnęk, Bartłomiej Słowik and Jakub Romański took part in two-day training workshops in Katowice. They got acquainted with the main assumptions of the project. On May 24, they held elections at our school and the results were sent to Warsaw. On June 18, the final of this year's project took place in Warsaw in the SWPS building. The youth divided into groups summarized the elections they organized in their schools. Representatives from all over Poland exchanged experiences and insights regarding the organization and conduct of the elections. Another point of the programme was focus workshops, where the participants evaluated the project. Finally, the students participated in the classes on "How to read polls".

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2