Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

Arrow
Arrow
Slider

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Nauka wre…!

W naszej szkole mamy 9 klas pierwszych, czyli około 270 nowych uczniów, którzy przybyli do „starego” ogólniaka z różnych stron powiatu, nawet spoza województwa, a więc kompletnie nieznanych sobie młodych ludzi. Są bardzo zaintrygowani i czasem trochę przestraszeni, tą naszą piękną, starą i dostojną Szkołą.

My, nauczyciele, wychodzimy Im naprzeciw…!

Wzorem lat ubiegłych, aby nasze kochane „pierwszaczki” nie czuły się naszej szkole obco, i za bardzo poważnie, zorganizowaliśmy dla nich, akcję integracyjno - rozrywkową. Oczywiście, aby proces przekształcenia z gimnazjalisty w licealistę, przebiegał sprawnie i bez bólu, takie spotkanie musiało obfitować w zabiegi rozluźniające i łagodzące obyczaje. W tym roku szkolnym, poproszono o przeprowadzenie „kuracji” nauczycieli wychowania fizycznego, którzy z wprawą przygotowali „recepty”, „skierowania na zbiegi” oraz „testy kwalifikacyjne” i przy pomocy członków samorządu uczniowskiego, wdrożyli w/w atrakcje w życie naszych świeżo przyjętych do szkoły „piórników”.

Wszystko odbyło się w ostatnią środę, 12 września 2018 roku, a jako miejsce przeprowadzenia „kuracji przemienienia” wybrano Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, koło Bochni.

Młodzież, wraz z wychowawcami i opiekunami, została przetransportowana na miejsce, za pomocą floty autokarowej RPK Bochnia. Ruch autobusowy w mieście zamarł na chwilę, gdyż przerzucenie do CAW Borek, ok. 270 osób w ciągu pół godziny, to spore przedsięwzięcie. Panowie z RPK wywiązali się z tego zadania brylantowo i ok. godz. 10: 50, mogło się zacząć wspominane „przemienienie”. Musieliśmy wiedzieć, kogo będziemy „przekształcać”, więc każda klasa musiała się najpierw zaprezentować. Cała brać licealistów, przekonała się, że byli gimnazjaliści, którzy znaleźli miejsce „u Króla Kazimierza”, to bardzo ambitna młodzież. Pierwszacy, wspólną pracą, przygotowali plakaty opisujące profile klas. Każda z grup zaprezentowała efekt pracy plastycznej, do akompaniamentu muzycznego. Stworzono, bowiem, bardzo ciekawe, dowcipne i celne w przekazie piosenki, które zaśpiewały dziewczęta i…. tu uwaga!... chłopcy, których donośne basowe brzmienia dosłownie zgniatały żebra słuchających. Nauczyciele obecni w Borku kręcili ze zdumienia głowami, a Pani Dyrektor, klaszcząc w dłonie, nie posiadała się ze szczęścia i dumy, jakich to niezwykłych i wybitnych uczniów będziemy mieli zaszczyt gościć w progach naszej prastarej Alma Mater.

Po prezentacjach audiowizualnych, reprezentanci klas od „a” do „i”, przeszli do następnego etapu procesu integracji, czyli rozgrywek sportowych. Na boiskach rozegrali przyjacielskie spotkania siatkarskie i koszykarskie. Pomimo nacisków naszych młodych uczniów, w rozgrywkach liczył się jedynie udział oraz koleżeńskie współzawodnictwo mieszanych zespołów. Wszyscy uczniowie pierwszych klas, przekonali się, że można dobrze się bawić, zarówno na boisku, jak i na trybunach, dopingując koleżanki i kolegów. Po każdym meczu, słodziutkie batony, popijane wodą mineralną pozwoliły uzupełnić braki energii.

Po rozgrywkach przyszedł czas na obiad i cała grupa obległa punkt grillowy. Tam czekały kiełbaski oraz zapiekanki i gorąca herbata, która jak powszechnie wiadomo, najlepiej gasi pragnienie.

Ostatni etap przemienienia i integracji końcowej, odbył się przy pomocy muzyki. Koleżanki ze szkolnej grupy tanecznej, poprowadziły młodszych kolegów do tańca, prezentując na scenie elementy taneczne dostępne swą łatwością dla każdego przeciętnego człowieka. Zumba, belgijka, aerobic, tańce dyskotekowe i samodzielna inwencja twórcza uczestników spotkania integracyjnego, królowały na parkiecie. Tańcom i hulankom nie było końca. Nawet przyjazd autokarów nie przemawiał do rozbawionej młodzieży. Ale w końcu trzeba było zakończyć naszą wesołą akcję scalenia obcych dotychczas sobie młodych ludzi, w społeczność uczniowską 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Wszyscy szczęśliwie dotarli do domów, i , jak wieść niesie, z zadowoleniem wspominali chwile spędzone na ,, Integracyjnym Pikniku Klas Pierwszych’’.

 

Integration picnic

On 12 September an integration picnic was held in the Active Leisure Centre in Borek. First graders had an opportunity to get to know each other better and to feel like real members of the school community. Everyone had a lot of fun. Students took part in sports and dance activities. Each class had to introduce themselves presenting a funny show. The event was organized by our PE teachers.

 

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5