Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

Arrow
Arrow
Slider

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA. W odwiedzinach u przyjaciół z Goethe Gimnazjum w Ibbenbüren.

Projekt współfinansowany jest  przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

b_370_200_16777215_00_images_logo_pnwm.png.pagespeed.ce.PRd34RKdET.png

W sobotę 12 maja w godzinach popołudniowych uczniowie naszego Liceum  wraz z paniami  Moniką Pachutą - Nosal i Anną Marciszewską - Jaszczyńską udali się z rewizytą do położonego ponad 1000 km miasta Ibbenbüren . Jest to niewielkie miasteczko w północno-zachodnich Niemczech w regionie Nadrenia Północna Westfalia. Tu właśnie znajduję się Goethe Gymnasium- partnerska szkoła naszego liceum, z którą współpracujemy już od 11 lat. Grupa realizowała ustalony przez obydwie szkoły plan ramowy, dzięki czemu udało się zobaczyć bardzo wiele w bardzo krótkim czasie. Zwiedzaliśmy Ibbenbüren., grając w grę miejską, wdrapaliśmy się nawet na wieżę kościelną  (dostępną tylko dla nielicznych), z której podziwialiśmy piękne widoki na całe Ibbenbüren i okolice. Zwiedziliśmy przepiękne miasto rowerów Münster z ciekawą historią w tle. Uczestniczyliśmy w różnych  lekcjach, a na jednej z nich a konkretnie na chemii pozłacaliśmy monety.  Było to bardzo ciekawe „doświadczenie”. W Zagłębiu Rury („Landschaftspark Duisburg-Nord”), zdobywaliśmy medale, zwiedzaliśmy przepiękną wystawę w wierzy ciśnień, dotyczącą gór. Był czas również na czynności dnia codziennego czyli shopping, ploteczki i spotkania integracyjne. Najbardziej jednak  podobała nam się wizyta w Młodzieżowym Centrum ”Scheune” czyli szopa. Tam podzieleni na kilka grup realizowaliśmy się muzycznie, malarsko, tanecznie, kulinarnie i oczywiście językowo. Czas jednak upłynął bardzo szybko i musieliśmy wracać do Polski. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej  wymianie. Jest to najszybsza forma  nauki języka obcego,  w ciekawy sposób poznanie innej kultury , oraz  czas na zawarcie nowych przyjaźni czyli  SAME ZALETY!!!

 

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30