Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

25 kwietnia odbyła się w nasze szkole sesja historyczna poświęcona Kazimierzowi Wielkiemu i jego czasom.
W programie uroczystości znalazły się:
- wykład "Jak w dawnym Krakowie ucztowano", który przedstawiła pani Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie dr Kamila Follprecht;
- wykład "Moda w czasach Kazimierza Wielkiego" zaprezentowany przez panią dr Marię Molendę z Fundacji Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej;
- wykład "Kazimierz Wielki a Bochnia", który wygłosiła pani Zofia Sitko z bocheńskiego oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie;
W przerwach między wykładami mieliśmy okazję podziwiać pokazy sztuki fechtunku i tańców historycznych w wykonaniu wiśnickiej grupy odtwórstwa historycznego Per Saecula.
Na końcu odbył się konkurs z wykorzystaniem platformy internetowej Kahoot i urządzeń mobilnych. Zmagania konkursowe wzbudziły wiele emocji. Nagrody książkowe i pamiątki związane z jubileuszem I LO trafiły do zwycięskiej drużyny z klasy 1e.
Sesję przygotował zespół historyków z nasze szkoły.

Casimir Day
On April 25th history teachers organized Casimir Day in our school. The event was devoted to King Casimir the Great and the time when he lived. The audience had an opportunity to listen to the lecture by Kamila Follprecht, PhD from the National Archives, who vividly described how people used to celebrate in the past. The second lecture was about fashion in the time of Casimir the Great, which was presented by Maria Molenda, PhD from Nomina Rosae Foundation. The last lecture, by Zofia Sitko from the National Archives, showed us connections between the king and our town Bochnia. A special attraction was the historical reenactment group Per Saecula, whose members presented how people used to fight and dance in the past. The final part of the event was the knowledge quiz, which was won by class 1e. Congratulations!

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1