Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

19 grudnia 2016r. zainaugurowaliśmy obchody jubileuszu 200 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego. W westibulu szkoły odsłonięta została tablica poświęcona pamięci generała Leopolda Okulickiego oraz Profesorów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny w latach II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział m.in. : żołnierze AK: p. Stanisław Wieciech oraz p. Eugeniusz Osuch, członkowie Rodziny generała Okulickiego, pracownicy IPN : dr Wojciech Frazik , dr Maciej Korkuć , dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – dr Jacek Pawłowicz, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego p. Józef Mroczek oraz burmistrz Miasta Bochnia p. Stefan Kolawiński.
Losy generała Leopolda Okulickiego, absolwenta naszej szkoły, przedstawił dr Jacek Pawłowicz. Jego wykładu wysłuchali licznie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Prywatnymi wspomnieniami o generale – swoim stryju - podzieliła się z zebranymi p. Irena Kaczmarek. Chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne: Kantatę Bochniaków, Modlitwę obozową, Czerwone maki.
Uroczystego tablicę odsłoniła p. Irena – Kaczmarek w towarzystwie p. Stanisława Wieciecha oraz uczennicy naszej szkoły Weroniki Banaś.


Let's start celebrating
On Monday Dec.19th we started celebrating the 200th anniversary of the foundation of our school. It all started with the unveiling of the commemorative plaque in honour of general Leopold Okulicki and other former students and teachers of our school who fought during World War II. At the ceremony there were many guests, among others, Home Army soldiers: Stanisław Wieciech and Eugeniusz Osuch; the members of Okulicki's family; the employees from the Institute of National Remembrance: Wojciech Frazik, PhD and Maciej Korkuć, PhD; the chairman of the Museum of the Cursed Soldiers in Warsaw, Jacek Pawłowicz, PhD; vice-starost Józef Mroczek and town mayor Stefan Kolawiński. Later, Jacek Pawłowicz gave an interesting speech about the life and death of Leopold Okulicki. Irena Kaczmarek, who is Okulicki's niece, talked about her memories, and then the school choir sang a few patriotic songs.

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1