Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

previous arrow
next arrow
Slider

 

b_370_200_16777215_00_images_news_2017_06_czesi_DSC_3499.JPG

 

W dniach 31.05-02.06.2017 w naszej szkole przebywała  grupa 46 uczniów  z nauczycielami z Novego Miesta na Morawach. Grupa ta przyjechała na finał dwóch konkursów polsko-czeskich:              
Queen's Language Competition oraz Mathematical Task League

Pierwsza część w/w konkursów odbywała się drogą internetową. Polscy nauczyciele zamieszczali na stronie naszego liceum zadania konkursowe w języku angielskim. Uczniowie zaprzyjaźnionych szkół rozwiązywali je odsyłając internetowo swoje rozwiązania. Rywalizacja była zaciekła . Uczestniczyło w niej 12 drużyn 6-7 osobowych z matematyki ( po sześć z każdego kraju) i 6 drużyn tak samo licznych z języka angielskiego (po 3 z naszej i czeskiej szkoły).

 

Finał konkursów odbył się 1 czerwca 2017  o godz. 9.15. Z matematyki uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie grupa H z klasy 1b  z naszej szkoły uzyskując 29p(36p). W zwycięskiej drużynie byli: Alicja Krzykalska, Karolina Klimek, Piotr Makarewicz, Paweł Nowak, Bartłomiej Sosenka oraz Piotr Kica. Grupa ta równocześnie wygrała cały matematyczny konkurs uzyskując  95 punktów  na 106 punktów możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zdobyła grupa F z Novego Mesta na Morawach uzyskując 70 punktów  a trzecie miejsce grupa J z naszej szkoły z wynikiem 62 punkty. Sukces uczniów klasy 1b jest tym większy ,bo przechodni  puchar  jeszcze nigdy nie opuścił naszej szkoły.

Konkurs j. angielskiego składał się z zadań leksykalno gramatcznych na poziomie B1/B2 , zadania publikowane były co miesiąc a grupy miały 10 dni na ich rozwiązanie. W finale uczniowie prócz zadań leksykalno – gramatycznych mieli także uzupełnić wyrazy w piosence „ Let’s get it started” zespołu Black Eyed Peas – zadanie to zaskoczyło wszystkich ale sprawiło też wiele radości. Finał i cały konkurs wygrała drużyna z Czech, oni także zajęli drugie miejsce. Drużyna z klasy 1d zajęła 3 miejsce.
Wręczenie nagród odbyło się na pikniku sportowym naszej szkoły w Borku.


Czeska grupa swój pobyt  w Polsce miała bardzo bogaty: W pierwszym dniu Czesi, jadąc do Bochni,  byli w Oświęcimiu. W drugim dniu, po napisaniu zadań finałowych i krótkim zwiedzaniu Bochni z polskimi kolegami, po południu zwiedzali Kraków. Najbardziej integracyjny był trzeci dzień. Po porannym zwiedzaniu Kopalni   Soli uczniowie z Czech przyjechali do  Borku, gdzie uczestniczyli w biegu, zawodach drużynowych w piłkę ręczną i siatkową a nawet duet  z Czech uczestniczył w konkursie piosenki otrzymując ogromny aplauz publiczności. Mamy nadzieję że koledzy z Czech są zadowoleni z pobytu w Polsce, a my już cieszymy się na rewizytę w czasie finału kolejnej edycji konkursu, której gospodarzami i autorami zadań będą Czesi.

 

Polish-Czech competition
At the end of May our school hosted a group of 46 students and their teachers from the Czech Republic. During their stay they took part in the finals of two Polish – Czech competitions: Mathematical Task League and Queen's Language Competition. The first stage of both contests took place online and the second one in Bochnia on June 1st. There were 12 teams in the maths contest and 6 teams in the English contest. The maths winners were our students and the English-contest winners were the Czech. Their stay in our country provided them with a lot of attractions, sightseeing and even a sporting event in Borek. We are looking forward to the next year's edition which will take place in the Czech Republic.

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6