Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane na twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. 

200 LAT TRADYCJI

Arrow
Arrow
Slider

b_370_200_16777215_00_images_news_2017_03_konk_mat_DSC_0740.jpg

 

Dnia 01.03.2017 w naszej szkole  rozegrany został  XV finał Konkursu o Tytuł Najlepszego Matematyka klas I i II Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Bochni. Konkurs ten jest organizowany przez nauczycieli matematyki I LO w Bochni. Etap szkolny konkursu przeprowadzany jest w szkołach macierzystych natomiast finał  odbywa się w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni.


Motywem  przewodnim zmagań  konkursowych były słowa Rogera Bacona: „Matematyka jest kluczem i drzwiami do nauki”
W konkursie wzięło udział 58 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych: ZS nr 1 (20 uczniów), ZS nr 2 (10 uczniów).  ZS nr 3 (5 uczniów),  I LO ( 23 uczniów). Uczestnicy z klas I i II w czasie 90 minut  rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Laureatami tego konkursu zostali:
Klasy II zakres rozszerzony:    I miejsce –  Kamil Burkiewicz I LO
                                               II miejsce – Grzegorz Fido I LO
                                               III miejsce – Dawid Białka I LO
Klasy II zakres podstawowy:    I miejsce – Julia Ciećko  I LO
                                               II miejsce –  Dariusz Salamon I LO
                                               III miejsce – Katarzyna Urbańska  I LO

Klasy I zakres rozszerzony:    I miejsce – Piotr Makarewicz  I LO
                                              II miejsce –Karolina Klimek  I LO
                                              III miejsce – Bartłomiej Sosenka  I LO

Klasy I zakres podstawowy:   I miejsce  –  Maciej Tota  I LO
                                                II miejsce  –  Artur Nowak ZS nr 1
                                             III miejsce  – Karolina Kazek  ZS nr 1

 

Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas II poziom rozszerzony zdobył Kamil Burkiewicz.
Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas II   poziom podstawowy zdobyła Julia Ciećko.
Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas I poziom rozszerzony zdobył Piotr Makarewicz.
Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas I poziom podstawowy zdobył Maciej Tota.

Komisja konkursowa  przyznała wyróżnienia: dla Gabrieli Duda (I LO) oraz  Magdaleny Piech
( ZS nr 1) kl.II poziom rozszerzony,  Gabrieli Kuźnar,  Gabrieli Majta ( I LO) kl. II zakres podstawowy, Malwiny Jemioło ( I LO) kl. I zakres podstawowy.

Podsumowanie Konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień dla laureatów XV Finału Konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego odbyło się  w  Dniu  Nauk Ścisłych  i  Święta liczby  14. 03. 2017. 

Uroczystość zakończenia konkursu uświetnił swoim przybyciem  Pan starosta Ludwik Węgrzyn, dając wyraz uznania za zaangażowanie nauczycieli matematyki w projekt konkursowy, gratulował uczestnikom wysokich osągnięć. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że  matematyka jest obecna w naszym życiu, jest językiem wszystkich nauk, uczy jak rozumować i  jest wymagająca największej wyobraźni. Wraz z  panią dyrektor Jolantą Kruk  wręczył  zwycięzcom  ufundowane  nagrody,  przy udziale  nauczycieli matematyki pracujących  w komisji konkursowej finału.
Pani dyrektor Jolanta Kruk  dokonała uroczystego podsumowania XV edycji  konkursu, podziękowała wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom pracującym w komisji konkursowej a także sponsorom tego konkursu. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że matematyki warto się uczyć, warto się trudzić, aby ją lepiej rozumieć, bo istotnie matematyka jest królową nauk. Na uroczystości tej  Pani dyrektor  podziękowała  panu  Zygmuntowi Kozłowskiemu pomysłodawcy konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu  i  organizatorowi  początkowych edycji za tą konkursową inicjatywę, która jest dalej kontynuowana przez nauczycieli naszej szkoły, która pozwala promować uczniów uzdolnionych matematycznie.

  Laureatom serdecznie gratulujemy, zapraszamy jednocześnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych  powiatu do udziału w kolejnej edycji tego konkursu a nauczycieli matematyki wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu do współpracy.

Dziękujemy sponsorom konkursu:  Starostwu Powiatowemu w Bochni,  firmie BusyTech Pana Konrada Jopek oraz firmie „ Aloesowe  Centrum Zdrowia i Urody” prowadzonej przez Państwo Celinę i Daniela Srokę, za ufundowanie wartościowych nagród dla  laureatów tego konkursu  i wyróżnień.
 

Dziękujemy za pracę w komisji konkursowej nauczycielom:
Pani Justynie Jagielskiej, Marii Duda - Przewrockiej   z ZS nr 1, Agacie Zięcik z ZS nr 2
oraz nauczycielom z I LO: Pani Aleksandrze Rachwał, Joannie Całce-Sychta,  Dorocie Pilch, Łukaszowi Cybura.

 

The finale of the Contest for the Best Mathematician in the Bochnia region
The finale of the contest for the best mathematician in our region took place on March 1st in our school. The motto for the day was provided by Roger Bacon, who once said that mathematics is the door and key to the sciences. There were 58 students from four secondary schools in Bochnia: ZS no 1 (20 students), ZS no 2 (10 students).  ZS no 3 (5 students),  I LO ( 23 students). The participants had 90 minutes to solve the tasks either on basic or extended level. The winners in each category were: Kamil Burkiewicz (class II extended level), Julia Ciećko (class II basic level), Piotr Makarewicz (class I extended level) and Maciej Tota (class I basic level). The event was also connected with Pi Day which was celebrated in our school. We want to thank the local council for sponsorship, mathematics teachers who were involved in organizing the contest, BusyTech company and Aloe Health and Beauty Centre for funding the prizes. The organizer of the contest was Anna Kłusek.

Organizator  konkursu: Anna Kłusek

 

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30