0 1 2 3 4 5 6 7

Małopolska Chmura Edukacyjna w I LO

Jako jedna z dwóch szkół w powiecie bocheńskim uczestniczymy w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna. Jest on realizowany we współpracy z krakowskimi uczelniami wyższymi Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. W czterech obszarach: język angielski, biologia, matematyka i fizyka uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach i ćwiczeniach prowadzonych on-line przez uczelnie, a także w zajęciach na uczelniach. Polecamy zdjęcia z zajęć grupy biologicznej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne AFS w Krakowie

Jak co roku, w Krakowie odbyło się spotkanie wigilijne przebywających w Polsce uczestników projektu min. z Turcji, Włoch, Danii, Meksyku, USA. Była to okazja to wzajemnych rozmów, poznawania kultury innych krajów i oczywiście złożenia sobie życzeń. Miłym akcentem spotkania było duże zaangażowanie jako wolontariuszy uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj dziękuje

Święty Mikołaj dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję charytatywną na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcego Szpitala w Prokocimiu. Zebraliśmy w sumie 1200 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom - Dziękuję!

 

Santa Claus says thank you

 

Santa Claus would like to thank all the teachers and students who helped to raise money for the children suffering from cancer at Prokocim Hospital. We collected 1200 zl and it will definitely be well spent. Thank you!

 

Nasi „szachiści” trzecią drużyną małopolski!

 

Finał zawodów wojewódzkich w szachach, odbył się w tym roku

w Myślenicach.

Nasza drużyna w składzie: Weronika Łęczek, Ola Augustyn, Filip Skipioł oraz Piotr Makarewicz po trudnych 7 rundach zajęła doskonałe 3 miejsce, powtarzając zeszłoroczny wynik.

Gratulujemy!!

 

 

Wojtek Kasperski złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie.

 

 

Miło nam poinformować, że Wojtek Kasperski, uczeń klasy Ia zdobył złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym, które odbyły się początkiem roku szkolnego w Bytomiu.

 

Wojtek opuścił mury Gimnazjum nr 1, jako dwukrotny laureat stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Na te wyróżnienia bardzo ciężko pracował, zarówno w szkolnej ławie ( średnia powyżej 5,0), jak również na korcie, wielokrotnie zdobywając medale na zawodach tenisowych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Sławomirem Koperem

Uczniowie klasy 1e oraz 1f uczestniczyli w spotkaniu autorskim  z popularnym i cenionym przez czytelników pisarzem historycznym Sławomirem Koperem. Autor m.in. książki ”Józef Piłsudski. Człowiek i polityk”  zaprezentował sylwetkę Marszałka, przedstawiając mało znane fakty z jego biografii.

Czytaj więcej...

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja