0 1 2 3 4 5 6 7

Nauczyciele

Na każdą szkołę składają się trzy elementy: uczniowie, budynek i nauczyciele. Przez dwieście lat istnienia naszej szkoły przez jej budynek przewinęły się tysiące uczniów i kilkuset nauczycieli.                 

Dzięki wielkiemu wysiłkowi pracowników oddziału Archiwum Narodowego w Bochni i wsparciu Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej udało nam się odtworzyć listę ponad sześciuset nauczycieli, którzy kształtowali oblicze naszej szkoły przez dwa wieki. Niech będzie ona sposobem spłacenia długu, który społeczeństwo Bocheńszczyzny wobec nich zaciągnęło.
                                    

Jerzy Pączek

 

 

 

1

ks. Pius Rieger Pius

od 1817

2

ks. Józef Moser Józef

od 1818

3

ks. Jan Kanty Mika

od 1819

4

ks. Franciszek Muderak

od 1819

5

ks. Franciszek Waniek

od 1819

6

ks. Antoni Watzlawik

od 1820

7

Stefan Linert  (Linerth)

od 1820

8

ks. Andrzej Hruby

od 1821

9

Franciszek Waschura

od 1823

10

Ferdynand Scheuer

od 1825

11

ks. Antoni Liszka

od 1826

12

Józef Prchal Joseph

od 1826

13

Jan Nepomucen Tauscher

od 1827

14

Ferdynand Klemsch

od 1827

15

Marcin Schoeser

od 1828

16

ks. Stanisław Mroczkiewicz

od 1828

17

Franciszek Brugger

od 1828

18

Piotr Schweigert

od 1829

19

Stanisław Osuchowski

od 1829

20

Florian Lukas

od 1830

21

Aleksander Zborowski

od 1831

22

Karol Borr. Niemeczek

od 1832

23

Franciszek Doleżil

od 1833

24

Ambroży Janowski

od 1834

25

Florian Ottmann

od 1834

26

Franciszek Ksawery Neweczerzal.

od 1835

27

Franciszek Nowotny

od 1835

28

Eustachy Prokopczyc

od 1836

29

Piotr Paszkowski

od 1838 do 1842

30

Tadeusz Głowacki

od 1838 do 1842

31

Franciszek Ksawery Głuziński

od 1839

32

ks. Alojzy Nahowski

od 1839

33

ks. Karol Dziedzik

od 1840 do 1847

34

Jan Daszkiewicz

od 1843

35

Cyprian Tymiński

od 1846

36

ks. Ludwik Lewartowski

od 1846

37

Ignacy Stawiarski

od 1846

38

Wawrzyniec Handschuh

od 1847

39

Jan Hołyński  (Hotyński)

od 1847

40

Wilhelm Schmidt

od 1848

41

Vincentius Keidosch

od 1848

42

Leopoldus Buczkowski

od 1848

43

Robert Kastner

od 1849

44

Josephus Czaykowski

od 1849

45

Josephus Sarnecki

od 1849

46

JosephusWygrzywalik

od 1850

47

GustavusNovicki

od 1850

48

Czesław Rodecki

od 1851

49

ks. Feliks Gondek

od 1851

50

Marceli Studziński

od 1851

51

Marceli Malinowski

od 1852

52

Jakób  Barewicz

od 1852

53

Joannes Romanowski

od 1852

54

Josephus Menzek

od 1852

55

Adolphus Rybakiewicz

od 1853

56

Ignatius Kuliszecki

od 1854

57

Józef Zegestowski

od 1854

58

Jan Kowalikowski

od 1856

59

Józef Kraska

od 1856

60

Tytus Zegadłowicz

od 1856

61

Andreas Karpiński

od 1856

62

Teodor Stahlberger

od 1857

63

Josephus Dutkiewicz

od 1859

64

Stephanus Kosa

od 1859

65

Joannus Piechowicz

od 1859

66

Andreas  Klima

od 1859

67

Josephus Protzner

od 1859

68

Josephus Polityński

od 1859

69

Marceli Ławrowski

od 1860

70

Wojciech Rypel

od 1862

71

Roman Vimpeller

od 1862

72

Stanislaus Ryszowski

od 1862

73

Timotheus Mandybur

od 1862

74

Franciscus Szynglarski

od 1863 do 1868

75

Theodorus Biłous

od 1868

76

Joannes Wachnianin

od 1868

77

 Lenartowicz

od 1868

78

Antonius Czarkowski

od 1868

79

Antonius Karnasiewicz

 

80

Mathias Kuc

od 1887

81

Hippolitytus Pukowski

od 1887

82

Stanisław  Fox

od 1887

83

Ignatius Serwin

od 1887

84

Simeon Dozorców

od 1887

85

Joannes Nowak

od 1887

86

Franciszek Hahn

od 1887

87

Franciszek Gutowski

od 1888

88

Stanisław Matwij

od 1889

89

Jan Bryl

od 1889

90

Stefan  Grudziński

od 1889

91

Szymon Matusiak

od 1889

92

Ludwik Tota

od 1889

93

Antoni Langer

od 1889

94

Jan Koczwara

od 1890

95

Wawrzyniec Waśkowski

od 1890

96

Julian  Koziński

od 1890

97

Artur Passendorfer

od 1891

98

Mikołaj Mazanowski

od 1891

99

Tadeusz Cwojdziński

od 1891

100

Józef Leon Wierzbicki

od 1891

101

Michał Konstanty Bogucki

od 1891

102

Michał Żułkiewicz

od 1892

103

Henryk Machnicki

od 1892

104

Michał  Szklarz

od 1892

105

Stanisław Świtalski

od 1893

106

Franciszek Chowaniec

od 1893

107

Wiktor Schmidt

od 1893

108

Bronisław Mierka

od 1894

109

Edward  Kozłowski

od 1894

110

Albin Schreyer

od 1894

111

Kazimierz Rogoziński

od 1894-1895

112

Ludwik Boratyński

od 1894-1895

113

Jan Doroziński

od 1894

114

Antoni Ludwik Broszkiewicz

od 1895

115

Cyryl Grabowicz

od 1895

116

Józef Szafran

od 1896

117

Michał Rybaczek

od 1896

118

Franciszek Walczak

od 1896

119

Roman Hamczykiewicz

od 1896

120

Józef Krajnik

od 1896

121

Jan Jaworski

od 1896

122

Władysław  Trybowski

od 1897

123

Karol Opuszyński

od 1897

124

ks. Władysław Macheta

od 1897

125

Apolinary Maczuga

od 1898

126

Karol  Bobrzyński

od 1898

127

dr Marcin Sas

od 1898

128

Józef Miczyński

od 1898

129

bazyliWynar

od 1898

130

ks. Jan Wójcik

od 1898

131

Fryderyk Hanke

od 1898

132

ks. Józef Poręba

od 1899

133

Michał Szydłowski

od 1899

134

Bronisław Spychałowicz

od 1899

135

Antoni Marcinkowski

od 1900

136

Franciszek Mrozicki

od 1900

137

Włodzimierz Służewski

od 1900

138

Karol Stach

od 1900

139

Kazimierz Lewandowski

od 1900

140

Tomasz Dyduch

od 1900

141

Antoni Talar

od 1900

142

Franciszek Tyczka

od 1900

143

ks. Jan   Bach

od 1901

144

Edmund Bieder

od 1901

145

Karol Władyka

od 1901

146

Adam Ziemski

od 1901

147

Roman Jamrógiewicz

od 1901

148

dr Stanisław Dobrzycki

od 1901

149

ks Michał Klamut

od 1901

150

Wilhelm Urbanicki

od 1901

151

Jan Budkowski

od 1901

152

Henryk Osuchowski

od 1901

153

Jerzy Pawłowski

od 1902

154

Franciszek Penkala

od 1902

155

Antoni Bartczak

od 1902

156

Bogusław Butrymowicz

od 1903

157

Jan Strojek

od 1903

158

Karol  Bielczyk

od 1903

159

Stefan Brablec

od 1903

160

Henryk Trzpis

od 1903

161

ks. Alojzy Nalepa

od 1903

162

Ryszard Ordyński

od 1903

163

Tadeusz Sikorski

od 1904

164

Jan Grzędzielski

od 1904

165

Roman Jamrógiewicz

od 1905

166

Edward Kozłowski

od 1905

167

Stanisław Matwij

od 1905

168

Bronisław Stankiewicz

od 1905

169

Stanisław Świtalski

od 1905

170

Michał Szklarzewicz

od 1905

171

Wawrzyniec Waśkowski

od 1905

172

Józef Borejko

od 1905

173

Ludwik Eminowicz

od 1905

174

Adolf Jaślar

od 1905

175

Franciszek Jachimczak

od 1905

176

Władysław  Podobiński

od 1905

177

Jakób Runicki

od 1905

178

Bogusław Serwin

od 1905

179

Walenty Mazurkiewicz

od 1905

180

Władysław  Skoczylas

od 1905

181

Sebastian Flizak

od 1906

182

Wojciech Kowalski

od 1906

183

Adam Timler

od 1906

184

Leopold Kosek

od 1906

185

Józef Kannenberg

od 1906

186

Antoni Ludwik Chłap

od 1906

187

Edward Kuntze

od 1906

188

Franciszek Słuszkiewicz

od 1906

189

Jan Kalafarski

od 1906

190

Antoni Ludwik Krzanowski

od 1906

191

Michał Wajda vel Wayda

od 1906

192

Błażej Groblicki

1906 grudzień

193

Jan Szmyt

od 1907

194

Józef Urbanek

od 1907

195

Mieczysław Oryszczak

od 1907

196

Józef Pyrczak

od 1907

197

Orest Polański

od 1907

198

ks. Piotr Sadulski

od 1907

199

Józef Kurowski

od 1907

200

Roman Molenda

od 1907

201

Jan Pilch

od 1907

202

Jan Romański

od 1907

203

Stanisław Weyner

od 1907

204

Mojżesz Landfisch

od 1907

205

Stanisław Matyja

od 1907

206

Feliks Mieszkowski

od 1907

207

Jan Stantejski

od 1907

208

Ferdynand Bromowicz

1907/1908

209

Leon  Barański

1907/1908

210

Paweł Danek

1907/1908

211

Bolesław Kazior

1907/1908

212

Mieczysław Piątkowski

1907/1908

213

dr Marcin Dragan

od 1908

214

Stanisław Fischer

od 1908

215

Edmund Łasiński

od 1908

216

Józef Cierz

od 1908

217

Franciszek Kwak

od 1908

218

Jan Liszka

od 1908

219

Adam Matejko

od 1909

220

Józef Chłanda

od 1909

221

Władysław  Rusin

od 1909

222

Józef Skorupka

od 1909

223

Jan Straszewski

od 1909

224

Antoni Chłap

1909/1910

225

Michał Wayda

1909/1910

226

Józef Kantor

od 1910

227

Bronisław Nowak

od 1910

228

Stanisław Skimina

od 1910

229

Stanisław Sutkowski

od 1910

230

Zdzisław Wilusz

od 1910

231

Michał Dąbrowski

od 1910

232

ks. Michał Pawlus

od 1910

233

ks. Szymon Piech

od 1910

234

Andrzej Stasicki

od 1910

235

Władysław  Woyczyński

od 1910

236

dr Ludwik Zengteller

od 1910

237

ks. Szymon Piech

1910/1911

238

dr Bartłomiej Gofron

1911/1912

239

Franciszek Leja

1911/1912

240

Jan Owiński

1911/1912

241

Stanisław Wilczyński

1911/1912

242

Jan Krudowski

1911/1912

243

dr Wiktor Chrupek

1912/1913

244

Adam Czechowski

1912/1913

245

ks. Antoni Dunajecki

1912/1913

246

Marcin Gołąb

1913/1914

247

Ignacy Budzik

1913/1914

248

Stanisław Gardziel

1913/1914

249

Rudolf Gruszka

1913/1914

250

Eugeniusz Halkiewicz

1913/1914

251

Jan Krawczyński

1913/1914

252

Józef Tułecki

1913/1914

253

Stanisław Chojecki

1914/1915

254

Jan Podoba

1914/1915

255

Stanisław Dudek

1915/1916

256

Stanislaw Gładysiewicz

1915/1916

257

Zygmunt Podgórski

1915/1916

258

Władysław  Mac

1915/1916

259

Adam Znamirowski

1915/1916

260

Aleksander Stiasny

1916/1917

261

Stanisław Zabrzeski

1916/1917

262

Józef Cukrzyński

1917/1918

263

Kazimierz Golachowski

1917/1918

264

Stanisław Mydlarczyk

1917/1918

265

Jan Porębski

1917/1918

266

Antoni Herzig

1920/1921

267

Piotr Galas

1920/1921

268

Władysław  Janik

1920/1921

269

Franciszek Kurzawa

1920/1921

270

Antoni Migdał

1920/1921

271

Jan Sondel

1922/1923

272

Stanisław Serwin

1920/1921

273

Jan Ankiewicz

1920/1921

274

Karol Czyszczan

1920/1921

275

Jan Hamielec

1920/1921

276

Roman Jabłoński

1920/1921

277

Henryk Titz

1920/1921

278

Józef Kruczkiewicz

1922/1923

279

Jan Stokłosa

1922/1923

280

ks. Jan Paciorek

1922/1923

281

Stanisław Warcholik

1922/1923

282

Tadeusz Szantroch

1922/1923

283

Karol Kuszlik

1922/1923

284

Wincenty Majcher

1923/1924

285

Stefan Lipiński

1923/1924

286

ks. Andrzej Bogacz

1923/1924

287

Henryk Żurawski

1923/1924

288

Emilia Słuszkiewiczówna

1923/1924

289

ks. Stanisław Bączewski

1923/1924

290

ks. Klemens Bystrzycki

1923/1924

291

Jan Kuc

1923/1924

292

Janina Tryszczyłówna

1924/1925

293

Stanisława Jarosińska

1924/1925

294

Adam Gadomski

1926/1927

295

Zdzisław Zajączkowski

1926/1927

296

Stanisław Waydowicz

1927/1928

297

Eugniusz Jelonek

1927/1928

298

Władysław  Krupa

1927/1928

299

Maciej Suwada

1927/1928

300

Julian  Tyrcha

1927/1928

301

Maria Hexlówna

1928/1929

302

Józef Nater

1928/1929

303

Natalia Warpachowska

1929/1930

304

Jerzy Płomieński

1930/1931

305

Wojciech Florkiewicz

1930/1931

306

Antoni Kotulski

1930/1931

307

Józef Smoliński

1930/1931

308

Zofia Tabeńska

1930/1931

309

Wiktor Bujak

1931/1932

310

Lucyna Marcoin

1931/1932

311

Aleksander Stepańczak

1931/1932

312

Stanisław Kormanek

1932/1933

313

Ludwik Wilkiewicz

1932/1933

314

Kazimierz Urbański

1932/1933

315

ks. Ludwik Kowalski

1932/1933

316

Emil Język

1933/1934

317

Wilhelm Cepurski

1933/1934

318

Henryk Milczanowski

1933/1934

319

Wanda Sroczyńska

1933/1934

320

Julian  Fenczynówna

1933/1934

321

Jan Wepsięć

1933/1934

322

Ludmiła Wojtyżanka

1933/1934

323

Jan Kot

1934/1935

324

Jan Zelek

1934/1935

325

Leopold Gołogórski

1934/1935

326

Stanisław Laskowski

1934/1935

327

Ludmiła Serafińska

1934/1935

328

Bogumiła Szulcówna

1934/1935

329

Józef Kluska

1935-1945

330

Franciszek Bal

1935/1936

331

dr Anna Jasieńska

1935/1936

332

Ludwika Lepszowa

1935/1936

333

Stanisław Leśkiewicz

1935/1936

334

dr Roman Tunia

1935/1936

335

Antoni Kania

1937/1938

336

Janina Kietlińska

1937/1938

337

Klemens Kietliński

1937/1938

338

Antoni Korpiela

1937/1938

339

Wiesława Kotowa

1937/1938

340

Bernacki Stanisław

1945

341

Chyl Olga

1945

342

ks.Czapliński Antoni

1945-81

343

Ellnein Seweryn

1945

344

Galas  Piotr

1945

345

Gawłowicz

1945

346

Jan Gębica

1945-70

347

Goslar

1945

348

Hamelec (biblioteka)

1945

349

Horodyski

1945

350

Janik

1945

351

Jarzębińska

1945

352

Anna Kaczmarczyk

1945

353

Kalicki

1945

354

Kietlińska

1945

355

Klemens Kietliński

1945

356

dr Kiernicki

1945

357

Kluska

1945

358

Kot Wiesława

1945

359

Lańszer

1945

360

Lelo J.

1945

361

Leba

1945

362

Machnicka Maria

1945-71

363

Maciejewska Zofia

1945

364

Mankiewicz

1945

365

Mączka

1945

366

Mikulski

1945

367

Niewolak Franciszek

1945-55

368

Niwiński Aleksander

1945

369

Nowak

1945

370

Sarna Janina

1945-72

371

Skupień

1945

372

Sierpińska Zofia

1945

373

Smołka Kazimierz

1945-73

374

Szczerba dr.

1945

375

Wójtowicz

1945

376

Borońska Jadwiga            

1947

377

Pruszyńska

1947

378

Warcholik Stanisław

1947

379

Janczura Bronisława

1950-1990

380

Bogowski Julian

1951

381

Bogowska Bronisława

1951

382

Golemo Janina

1945-70

383

Janczura Jerzy

1950-71

384

Kasprzyk Anna

1946-72

385

Kolasa

1951

386

Krzyszkowska Janina       

1951

387

Kukla Anna

1951

388

Kwapniewska Helena

1951

389

Michałowski

1951

390

Młynarski Kazimierz

1950-65

391

Modlińska

1951

392

Munia Janina

1951

393

Ogarek Janina

1945-68

394

Rodziewicz Leokadia             

1951

395

Rojowska

1951

396

Walenek Bronisława           

1951

397

Kowalski Tadeusz

1952-1992

398

Kwaśniewski

1952

399

Niwińska Antonina

1946-88

400

Dyląg

1953

401

dr Janusz Ignacy

1953

402

Kot Wanda (chór szk.)

1953

403

Kukla Aniela

1946-80

404

Trzaska Maria

1954

405

Biernat Halina

1956

406

Myszkowska  Jadwiga

1957

407

Turczyński Franciszek

1957-1991

408

Kostańska Helena

1958-68

409

Jarosiński Andrzej

1960-80

410

Marzec Zofia             

1960-71

411

Rojkowska

1960

412

Widło Jerzy

1961

413

Zielonka Janina

1961

414

Gnoińska Zdzisława

1961-1991

415

Bugajska Maria

1962-1993

416

Mastaj Janina

1950-75

417

Starke

1962

418

Adamczyk Zbigniew

1963

419

Dębiczak Henryk

1963

420

Dujanowicz

1963

421

Longa Wojciech

1963

422

Marzec Amalia                      

1963

423

Rożek Adolf

1963

424

Sokołowski Adolf

1963-1992

425

Trzepla Stanisław

1963

426

Biernat Krystyna              

1964

427

Dunaj stefania

1964

428

Gołębiowski

1964

429

Tworzydło

1964

430

Pięch Michalina

1965-1997

431

Huczyński

1966

432

Kurkiewicz Halina

1965-1995

433

Oleksy Józef

1966

434

Radłowska

1966

435

Smrokowska Stanisława

1967-1992

436

Banach Maryla

1967

437

Bieniek Halina

1967

438

Marzec Leokadia

1967

439

Płachcińska Halina

1967

440

Wątorska Wanda

1967

441

Wrona

1967

442

Rojkowska Maria

1967-1990

443

Światłowska Zofia

1968-1996

444

Korta Szymon

1969-1995

445

Kanaszkiewicz- Kowalska Elżbieta

1970-1996

446

Parda Krystyna

1970-2004

447

Całka Teresa

1971-2006

448

Jaśko Maria

1971-2001

449

Kielar Elżbieta

1971-2006

450

Komorowska Anna

1971-2002

451

Mirochna Józef

1971-1992

452

Mroczek Ewelina

1971-2004

453

Tomza Anna

1971-2007

454

Dudziak Danuta

1972-2003

455

Kastory Stanisława

1972-1991

456

Całka Marek

1973-2008

457

Kamionka Halina

1980-

458

Kościuk Jacek

1980-1985

459

Londo Anna

1980-2005

460

Kłusek Anna

1981-

461

Moćko Aleksandra

1981-1987

462

Moćko Sławomir

1981-1986

463

Dębiec Andrzej

1982-1997

464

Góra Marek

1982-

465

Makurat Jan

1982-1987

466

Paluch Jerzy

1982-1995

467

Kawalec Ewa

1983-2008

468

Rzepka Adolf

1983-1996

469

Biernat Wiesław

1984-1991

470

Błotnicki Kazimierz

1984-1993

471

Filipek Tadeusz

1984-1986

472

Fruga Kazimiera

1984-1987

473

Jodłowska Ewa

1984-

474

Kukla Aniela

1984-1993

475

Ludynia Bożena

1984-1989

476

Mistygacz Maria

1984-2007

477

Oleksy Józef

1984-1992

478

Paluch Krystyna

1984-2006

479

Pilarz Tadeusz

1984-1986

480

Surma Anna

1984-1989

481

Szarek Grażyna

1984-1986

482

Wędzicha Adelajda

1984-1993

483

Wojciechowskim Wiesław

1984-1993

484

Kutschera Magdalena

1985-

485

Suwara Jerzy

1985-1989

486

Syweńki Elżbieta

1985-1989

487

Chlipalski Waldemar

1986-1994

488

Czubak Anna

1986-2012

489

Gudanek Krzysztof

1986-1988

490

Jędros Elżbieta

1986-

491

Mazur Urszula

1986-

492

Serwinowska Katarzyna

1986-1991

493

Tabor Tadeusz

1986-1989

494

Domański Stanisław

1987-1990

495

Konieczny Eugeniusz

1987-1990

496

Kubowicz Ewa

1987-1990

497

Pietrzyk Danuta

1987-1989

498

Trynit Maria

1987-1989

499

Wójcik Bogusław

1987-1988

500

Zegiel Adam

1987-1989

501

Żydek Zbigniew

1987-1989

502

Czekotowska Małgorzata

1988-1994

503

Fijał Beata

1988-

504

Kawalec Jerzy

1988-2000

505

Lisak Anna

1988-

506

Mucha Halina

1988-2001

507

Franczyk Anna

1989-1993

508

Gardziel Henryk

1989-2003

509

Guzik Renata

1990-

510

Kielan Janina

1990-1998

511

Kocjan Dorota

1990-

512

Kozłowski Zygmunt

1990-2010

513

Pączek Jerzy

1990-

514

Tabor Maciej

1990-

515

Uczkiewicz Piotr

1990-

516

Walecka Beata

1990-

517

Wiśniowski Robert

1990-1993

518

Burczyk Krystyna

1991-2006

519

Fido Agata

1991-

520

Kastory Agnieszka

1991-2001

521

Kozdra Artur

1991-2005

522

Kruk Jolanta

1991-

523

Kufta Teresa

1991-1992

524

Szymkowska Maria

1991-

525

Filipek Magdalena

1992-1996

526

Mucha Danuta

1992-1995

527

Strugała Bogusława

1992-

528

Biernat Stanisław

1993-1994

529

Bryk Danuta

1993-1999

530

Filipowska Elżbieta

1993-

531

Jaszczyński Artur

1993-

532

Korta Jadwiga

1993-

533

Olesiński Roman

1993-1996

534

Turek Jadwiga

1993-2012

535

Witek Jan

1993-

536

Witkowska Joanna

1993-2015

537

Całka- Sychta Joanna

1994-

538

Jaryczewski Tomasz

1994-1999,2013-

539

Michałowska Elżbieta

1994-

540

Paprota Renata

1994-

541

Wójciak Grzegorz

1994-

542

Bytnar Sławomir

1995-1999

543

Mucha Marek

1995-

544

Olesińska Anna

1995-1996

545

Potocka Anna

1995-2010

546

Spyrka Ewa

1995-2000

547

Stawiarz Magdalena

1995-2000

548

Biernat Agnieszka

1996-2014

549

Florek Roma

1996-1996

550

Grech Halina

1996-

551

Pilch Halina

1996-

552

Rydz Elżbieta

1996-

553

Chełmecka Teresa

1997-

554

Kaczmarczyk Urszula

1997-1999

555

Stachoń-Mikulska Wiktoria

1997-1999

556

ks. Szostak Zbigniew

1997-2001

557

Cybura Zbigniew

1998-

558

Kita Stanisława

1998-2000

559

ks. Kowalik Stanisław

1998-1999

560

Pękala Ewa

1998-1999

561

Pieja Wiesław

1998-1999

562

Pietrzyk Dorota

1998-2012

563

Polowiec Renata

1998-2000

564

Truś Beata

1998-

565

ks. Czech Krzysztof

1999-2009

566

Dobrzański Jan

1999-2000

567

ks. Orwat Wiesław

1999-2006

568