200 LAT TRADYCJI

Arrow
Arrow
Slider

            Szkolny Klub Dyskusyjny „Semper in altum” zrealizował kolejny projekt, którego efekty mogliśmy zobaczyć 13 grudnia 2013 roku w naszej szkole. Celem projektu było uświadomienie   młodym ludziom istoty ważności mediów we współczesnym świecie, ukazanie zarówno pozytywnych jak i negatywnych stron funkcjonowania „czwartej władzy” w państwie, umożliwienie podjęcia otwartej polemiki z ludźmi związanymi od wielu lat ze światem mediów.

Po raz kolejny wybrani klubowicze Szkolnego Klubu Dyskusyjnego „ Semper in altum” wraz z opiekunem Małgorzatą Krzyżak oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, wzięli udział 24 października 2013r. w interaktywnych warsztatach prowadzonych przez Pana Mateusza Mrozowskiego, związanego z Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie.

 

Warsztaty nakierowane były na kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wolontariatu. W pierwszej części spotkania, po zaprezentowaniu się przez każdego uczestnika, zastanawialiśmy się nad tym czym jest wolontariat, jak jest unormowany prawnie, jak funkcjonuje w wybranych placówkach, jakie prawa i obowiązki spoczywają na wolontariuszach i wreszcie jak wygląda kodeks etyczny wolontariusza. Tematyka drugiej części zajęć dotyczyła motywacji, rozwiązywania konfliktów, pracy w zespole. Dzięki tego typu spotkaniom mamy szansę nie tylko pogłębiać swoją wiedzę, ale również przekuwać teorię w praktyczne działania na rzecz społeczeństwa.

 

SKD

 

Wybrani członkowie Szkolnego Klubu Dyskusyjnego „ Semper in altum” wraz z opiekunem Małgorzatą Krzyżak, wzięli udział 9 października 2013r.w warsztatach przygotowujących do debaty oksfordzkiej. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „ Partycypacja społeczna w praktyce - wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Małopolski”, którego realizatorami są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Prowadzący warsztaty doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Pan Łukasz Maźnica opowiedział nam o historii debat na Uniwersytecie w Oxfordzie, zwrócił naszą uwagę na to jak właściwie przygotować się do debaty, przedstawił jej zasady i przebieg. Nie zabrakło również anegdot oraz informacji na temat różnych sztuczek oratorskich, które można wykorzystać podczas trwania debaty. Braliśmy czynnie udział w zajęciach, zadawaliśmy wiele pytań na temat organizacji i przebiegu debaty. Prelegent zachęcał nas do brania udziału w serii debat, które odbędą się w naszej szkole w tym roku szkolnym. Pan Łukasz Maźnica przekonywał nas, że debatowanie pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz zyskać dużą wiedzę. Na końcu spotkania doszło do podziału odważnych klubowiczów na propozycję i opozycję, którzy stanęli do „walki” w debacie „ Aktywny młody Polak odgrywa dużą rolę w życiu publicznym” 25 października 2013r. w ramach Dnia Aktywnego Obywatela.

 

SKD

 

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6