0 1 2 3 4 5 6 7

Projekt "Wszyscy jesteśmy migrantami"

Projekt będzie realizowany przez Kluby Europejskie funkcjonujące przy dwóch szkołach średnich w Bochni (Polska) i Trikali (Grecja). Kluby są organizacjami nieformalnymi, w których działają uczniowie w wieku 16-18 lat szczególnie zainteresowani kwestiami gospodarki, kultury, polityki międzynarodowej. Podejmują oni różnorakie działania o zasięgu szkolnym (debaty oksfordzkie, artykuły w prasie lokalnej, działalność w samorządzie szkolnym), regionalnym ( prace w radach młodzieżowych miasta i powiatu, organizacja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej) czy nawet ogólnokrajowej ( udział w ogólnokrajowych akcjach typu prawybory parlamentarne, akcje charytatywne). W projekt bezpośrednio będzie zaangażowanych ok. 40 członków klubów europejskich. Sam projekt jest efektem zainteresowania członków klubów tematem migracji w Europie; szansami i zagrożeniami jakie one ze sobą niosą oraz postawami wobec migracji.

Czytaj więcej...

FILMY

Nadlatują Grecy

Jeszcze nie rozpoczął się na dobre rok jubileuszu 200-lecia naszej szkoły a już witamy pierwszych gości. Przez najbliższy tydzień będziemy gościć dwudziestu uczniów i trzech nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w greckiej Trikali. Nasze szkoły będą realizować wspólny projekt "Wszyscy jesteśmy migrantami". Z polskiej strony w projekcie uczestniczą uczniowie klas: 2b,2c,2e w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Opiekunami projektu są profesorowie Anna Golec i Jerzy Pączek. Zapraszamy do lektury relacji z poszczególnych dni. Grecy już wyjechali z Trikali, teraz lot z Aten....

Czytaj więcej...

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja