0 1 2 3 4 5 6 7

Historia człowieka-człowiek w historii - przestworzy.

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyła się druga sesja warsztatów historycznych zorganizowanych przez Uniwersytet Papieski w Krakowie. Przez kilka godzin poznawaliśmy próby realizacji odwiecznego marzenia ludzi o lataniu. Mogliśmy zobaczyć pierwsze aparaty latające i pomysły na oderwanie się od ziemi.

Później przyszedł czas na bardziej zaawansowane konstrukcje potrafiące przelecieć nad ... Kanałem La Manche. I następne, już bojowe z czasów I wojny światowej. Dowiedzieliśmy się sporo o silnikach lotniczych a także dlaczego piloci nosili charakterystyczne szaliki. Nie mogliśmy pominąć polskiego wkładu w historię lotnictwa zwłaszcza w czasie II wojny światowej. Niestety niektóre samoloty były duże i bardzo duże więc sporo czasu spędziliśmy poza hangarami a było zimno. Z prawdziwą przyjemnością powracaliśmy na kolejne ekspozycje w hangarach. Zapewne wrócimy do Muzeum Lotnictwa w ... lecie, na piknik lotniczy.                 

 Historycy z 1e

 

 

History of man in the air

 

Class 1e participated in the second part of historical workshops organized in the Aviation Museum in Kraków. It was a great opportunity to see the first ideas of inventors who wanted to follow their dreams and fly. Then we could admire first machines which could enable it, including military aircraft. We learnt also about the Polish contribution during World War II. Some of the exhibits were really big so we had to admire them outside where it was very cold. But the whole trip was a lot of fun and we would like to return there in summer.

 

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja