0 1 2 3 4 5 6 7

"Wodna wycieczka"

W dniach 29, 30 maja 2017r. klasy 1c i 1d uczestniczyły w wycieczce do "polskiej Wenecji", czyli Wrocławia.

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy o godzinie 5.45. W tym samym dniu, tuż po "cumowaniu", wybraliśmy się na spacer po mieście. Pani przewodnik, podczas krótkiego przemarszu wokół rynku, opowiadała o ważniejszych zabytkach i ciekawej historii Wrocławia. Udało nam się dowiedzieć o pochodzeniu wszechobecnych krasnoludków, które są pamiątką tzw. "Pomarańczowej Alternatywy" - ruchu starającego się ośmieszyć komunistyczne władze. Niesamowite wrażenie wywarła na nas Panorama Racławicka,  zachwycając nas nie tylko swoimi rozmiarami, ale kunsztem wykonania.

 

Kolejnym punktem naszej destynacji był Hydropolis. Usłyszeliśmy tam wiele interesujących faktów dot. okrętów, zwierząt głębinowych oraz wody samej w sobie. Jednak teoria nigdy nie dorównuje praktyce. Boleśnie przekonaliśmy się o tym podczas powrotu z Ogrodu Japońskiego. Tytułowej "wody" mieliśmy już dość, bowiem ulewa dała się we znaki każdemu, bez wyjątku. Nie pomogły parasole ani kurtki przeciwdeszczowe, warto również zaznaczyć, że spora część naszego zespołu nie miała ze sobą nawet swetra!  Szczęśliwymi można było nazwać tych, którzy pomyśleli o podkoszulkach, spodniach , butach oraz... bieliźnie na zmianę! Bowiem nowym trendem mody, propagowanym przez bochniaków, było wybranie się na kolację (nomen omen - na drugim końcu miasta) w japonkach lub klapkach. Absolutnym hitem okazał się ryż, który był masowo wykorzystywany do osuszenia przemoczonych butów. Tak zakończył się dzień pierwszy, obfity w najróżniejszą zmienność - pogody oraz humorów.

 

Drugi dzień był już mniej bogaty w doznania, lecz z pewnością - równie ciekawy. Zaczął się on od wyjazdu na SkyTower, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę, tym razem wrocławską. Później udaliśmy się na tzw. Ostrów Tumski, gdzie zachwycaliśmy się pięknem Katedry św. Jana Chrzciciela
i charakterystycznym mostem zakochanych. Końcowym etapem naszej wycieczki było ZOO i  pierwsze w Polsce oceanarium. W ostatniej godzinie przeznaczonej na obserwację zwierząt dopadła nas... kolejna ulewa. Nie przyniosła jednak takich "strat", jak wcześniejsza.

 

Wycieczkę, mimo licznych przeciwności, można uznać za udaną. Trudne warunki udowodniły nam, że nie ważna jest pogoda, miejsce podróży, ale możliwość bycia razem, poznania się i wspólnej zabawy.
 
 
Maciej Tota, kl. Ic

 

Wet trip to Wrocław
Classes 1b and 1c went on a trip to Wrocław at the end of May. After sigthseeing the town with a guide and discovering the story of ubiquitous dwarves along with many other interesting facts, we got the chance to admire the Racławice Panorama depicting Kościuszko's legendary victory over the Russians. We also visited Hydropolis where we learnt about water, and we could use this knowledge when in the evening while returning from the Japanese Gardens we were caught in a downpour. Everybody was soaking wet! On the second day we went up the SkyTower, from where we could admire a spectacular view and then Ostrów Tumski with its famous cathedral. The last point on our itinerary was the zoo and the aquarium. There we were again caught in the rain but not as torrential as on the previous day. The trip was fun and we will remember it for a long time.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja