0 1 2 3 4 5 6 7

Drugi dzień obchodów Jubileuszu 200-lecia

Drugi dzień jubileuszu rozpoczęliśmy już o godzinie 10:00, a właściwie nawet wcześniej, od wizyty Telewizji Kraków. W tym czasie po budynku szkolnym wędrowały grupy Absolwentów sprzed lat snując wspomnienia. O godzinie 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej otwarto wystawę "Wybitni Absolwenci Bocheńskiego Liceum" przygotowaną we współpracy z Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół I Liceum. W tym czasie, o 14:30 spod szkoły wyruszył na bocheński rynek barwny korowód uczniów ze sztandarem szkoły i orkiestrą górniczą na czele.

O godzinie 15:00 odbyło się wykonanie hymnu szkoły i uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów przez p. Dyrektor. Z rynku uczestnicy udali się do Bazyliki św. Mikołaja, gdzie wzięli udział w Mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Nowackiego, absolwenta naszej szkoły. Po jej zakończeniu korowód wyruszył przed szkołę, na której frontonie odsłonięto pamiątkową tablicę ufundowaną przez absolwentów. Wkrótce na sali gimnastycznej rozpoczął się spektakl wyreżyserowany przez p. Zofie Sitko " Wielka draka w murach ogólniaka". Po jego zakończeniu widzowie wysłuchali koncertu piosenek w wykonaniu zespołu uczniów  pod batutą p. Małgorzaty Czekotowskiej. W tym czasie w miejskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczął się Bal Absolwenta, który trwał do białego rana.

 

The second day of celebration
Saturday started quite early with the visit of TV Kraków. The whole morning and noon many graduates visited the school to see changes and to recollect. In the afternoon our celebrations moved to the market square where together with the inhabitants of Bochnia we listened to the songs prepared by the school choir with Małgorzata Czekotowska. All the participants of this big school reunion went on to take part in a mass in St Nicholas Basilica and then back to school where we could admire great performances of our students. In the evening there was a ball which was attended by many former students and teachers and lasted until dawn.

 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja