0 1 2 3 4 5 6 7

Dwieście lat minęło

Dokładnie w południe, 9 czerwca 2017 roku  rozpoczęliśmy świętowanie dwustulecia naszej szkoły. Oficjalne spotkanie zgromadziło zaproszonych gości z władzami samorządowymi, przedstawicielami kuratorium oświaty, ale przede wszystkim licznie zebranych absolwentów z wielu roczników. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i okolicznościowym przemówieniu Pani Dyrektor i p. Starosty zobaczyliśmy ciekawą historię szkoły w kilkunastu obrazach . Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie ponad trzydziestu Medali 200-lecia I Liceum zasłużonym dla szkoły osobom i instytucjom. Przed przerwą wicedyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie p. Kamila Follprecht otwarła wystawę poświęconą historii szkoły, którą można było  obejrzeć z kawałkiem smakowitego tortu dwustulecia, zaserwowanego uczestnikom spotkania.

Po przerwie rozpoczęła się seria wspomnieniowych wystąpień absolwentów obfitujących w ciekawe epizody z przeszłości bliższej i dalsze I Liceum. Nie wszystkim dane było wystąpić, gdyż o godzinie 16:00 rozpoczął się w Bazylice św. Mikołaja koncert fortepianowy absolwenta naszej szkoły Jakuba Kuszlika, nagrodzony wielkimi brawami. Był to ostatni oficjalny punkt programu pierwszego dnia obchodów dwustulecia I Liceum im. Króła Kazimierza Wielkiego w Bochni.

 

200 years gone by
On June 9th at noon the main celebrations of the Big Jubilee started in our school. There were speeches, performances, memories and another exhibition. Among 300 invited guests were many famous graduates of our school including politicians and scientists. Special attractions were the medals given for the first time to those who have significantly contributed to the development of our school. After tasting the delicious jubilee cake the guests went to St. Nicholas Basilica where another of our graduates, Jakub Kuszlik played the piano. And that concert was the last event of the first day of the jubilee.

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja