0 1 2 3 4 5 6 7

Dzień Przedsiębiorczości 2017

W środę 26 kwietnia  już po raz kolejny uczniowie naszego liceum mogli uczestniczyć w Ogólnopolskim Projekcie „Dzień Przedsiębiorczości ''. Przypomnijmy, że to już XIV edycja   projektu organizowanego  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości  pod honorowym Patronatem  Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodym ludziom poznania specyfiki zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać, zauważenie i zrozumienie związku między wykształceniem a pracą zawodową, a także przekonanie się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy .

 


W tym roku taką możliwość miało prawie 260  uczniów klas pierwszych. Dzięki pomocy rodziców, przychylności firm oraz instytucji publicznych z Krakowa,  oraz powiatu bocheńskiego i brzeskiego młodzież mogła w tym dniu przebywać w wielu ciekawych miejscach obserwując pracę na różnych stanowiskach. 

 

Od kilku lat wielkim zainteresowaniem cieszy się wyjazd do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, który oprócz wartości poznawczej spełnia również rolę wychowawczą a to za sprawą kadry prowadzącej, która z wielkim zaangażowaniem prowadzi spotkania z młodzieżą. Bardzo ciekawa dla grupy uczniów była wizyta w bocheńskim szpitalu (głównie uczestniczyli  uczniowie klas biologiczno-chemicznych ) gdzie mogli zobaczyć niemal wszystkie oddziały a nawet salę operacyjną.  Za bardzo odpowiedzialną i stresująca uznali uczniowie pracę w Straży Pożarnej ale to również wielka satysfakcja bo to jedna z najwyżej ocenianych przez społeczeństwo profesji.  W tym roku również wiele osób udało się do szkół i przedszkoli aby zobaczyć jak wygląda praca nauczyciela i ocenić własne predyspozycje w tym kierunku.  Uczniowie mogli także  przyjrzeć się bliżej pracy policji dzięki przychylności Powiatowej Komendy Policji w Bochni. Po raz kolejny grupa młodzieży miała  możliwość zobaczyć linie technologiczną w przedsiębiorstwie o międzynarodowym zasięgu CAN-PACK z Brzeska . Nie sposób w tak krótkiej relacji wymienić wszystkie miejsca w których byli uczniowie bo było ich blisko 80.

 

Pragniemy raz jeszcze podziękować tym  wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia, udostępnili miejsca pracy oraz poświęcili swój czas aby porozmawiać z młodymi ludźmi o życiu zawodowym.  To bardzo cenne informacje dla młodego człowieka, który jest na etapie poszukiwania swojej ścieżki zawodowej. Cieszymy się, że młodzież oceniła bardzo pozytywnie to działanie uważając ten dzień za bardzo przydatny w ich życiu . 
                                                                                                                  
                                                                                                  

Nauczyciele Przedsiębiorczości.

 

 

Business Day 2017
As every year also this time the first-graders from our school got the chance to visit workplaces in our region. During the Business Day, which was held on April 26th this year, 260 students were able to see what their future jobs may look like and what is needed to do each of them. Among many other places, students visited the prison in Nowy Wiśnicz, the hospital in Bochnia and the Can-pack company in Brzesko. We would like to thank all the companies, institutions and parents who helped us organize this important event.
 

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
Pl. ks. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia
tel. (014) 611 50 62 tel./fax (014) 612 36 56
NIP 868-196-25-65, REGON 123189976
Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Redakcja